Ukraina piir, illustreeriv foto

Ungari ja Venemaa ühendavad jõud Ukraina rahvusvähemuste kaitseks

(Uuendatud 13:32 04.12.2019)
Venemaa parlamendis räägiti Venemaa ja Ungari ühisest seisukohast Ukrainas elavate väikerahvaste õiguste kaitsmisel.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Venemaa ja Ungari seadusandjad ühendavad oma jõupingutused Ukrainas elavate rahvusvähemuste õiguste kaitseks. Seda ütles ajakirjanikele Venema Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin.

Председатель Государственной Думы РФ Вячеслав Володин
© Sputnik / Владимир Федоренко
Venemaa Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin

"Me arutasime seda küsimust viimatisel kohtumisel Ungari parlamendi esimehega, saades temalt kõrgeima seadusandliku organi otsuse jõupingutuste ühendamise kohta Ukrainas elavate väikerahvaste õiguste kaitseks," edastab Venemaa parlamendi pressiteenistus Volodini öeldu.

Riigiduuma esimees märkis, et ka Poolas ja Rumeenias tuntakse muret Ukrainas ilmneva olukorra pärast.

"Seetõttu oleks õige, kui Ukraina võimud mitte ainult ei võtaks (seda) kuulda, vaid ka lõpetaksid Ukrainas elavate kodanike põhiõiguste rikkumise," lisas Volodin.

Varasemalt, nagu Sputnik Eesti kirjutas, on Budapest lubanud tõkestada kõik Kiievi algatused, mille sihiks on tugevdada Ukraina partnerlust NATO sõjalis-poliitilise bloki ja Euroopa Liiduga.

Selle avalduse ajendiks sai Ukraina haridusseadus, mis näeb ette koolide ülemineku üksnes ukrainakeelsele õppetööle. Ungari ametivõimud on oma lubadusesest kinni pidanud ja vetostasid tänavu oktoobris NATO-s Ukrainat käsitleva ühisdeklaratsiooni vastuvõtmise.

"Me ei ole valmis geopoliitiliste huvide nimel ohverdama 150 000 Lääne-Ukrainas elava ungarlase huve," teatas tookord Péter Szijjártó.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vjatšeslav Volodin, Venemaa Riigiduuma, rikkumine, rahvusvähemus, õigused, Venemaa, Ungari, Ukraina
Samal teemal
Ukrainas korraldatakse eksperiment ja selgitatakse välja, kas seal riik on olemas
Ungari võtab ukrainlastelt oma passid tagasi
Ungari kutsub üles Kiievit survestama