Valgekiivrite stuudios tehtud pilt

Valgekiivrid valmistavad koos terroristidega ette uut provokatsiooni Idlibis

(Uuendatud 22:22 26.11.2019)
Venemaa kaitseministeerium avaldas andmed järjekordse Süüria deeskalatsioonivööndis lavastatava õhulöögi ja keemiarünnaku laiahaardelisest ettevalmistamisest.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Venemaa kaitseministeeriumist teatati, et rühmituse Hayat Tahrir al-Sham* (endine Jabhat al-Nusra*) liikmed on koos valgekiivrite organisatsiooni töötajatega kavandanud uue provokatsiooni, lavastades järjekordse keemiarünnaku Idlibi deeskalatsioonivööndis.

Venemaa väejuhatuselt RIA Novostile edastatud andmetel rääkisid Idlibi provintsi pealinnast 30 kilomeetrit kirde pool asuva Sarmada elanikud, et novembri algul olevat nende linna saabunud relvastatud valve saatel tundmatud mehed, vedades kolme veoautost koosnenud kolonnis igasuguseid vedelikke ja kemikaale.

Pealtnägijate tunnistuse kohaselt täheldati ühes sõidukis tipptasemel videotehnikat ning Nõukogude ja Venemaa märgistusega fragmente lennu- ja suurtükiväe laskemoonast.

Venemaa kaitseministeeriumi teave provokatsiooni ettevalmistamisest rühmitusse Hayat Tahrir al-Sham* kuuluva komandör Abu Maleki võitlussalga ning valgekiivrite poolt on mitme kanali kaudu kinnitust leidnud.

Venemaa sõjaväelaste andmetel tegelevad terroristid praegu kohalike elanike seast "näitlejate" värbamisega filmivõtetele, mis kujutavad õhurünnakute ja relvana mürkainete kasutamise tagajärgi.

Seejärel saadetakse võltsitud videoklipid Idlibi provintsis "õhu- ja suurtükiväe rünnakuis hävitatud" tsiviilobjektidest ja väidetavalt kasutatud keemiarelvast sotsiaalvõrgustikke pidi laiali, esitledes neid "tõenditena Süüria valitsuse ning Venemaa õhu- ja kosmosejõudude kuritegudest tsiviilisikute vastu".

© RUPTLY / Минобороны РФ
Süüria 11-aastane poisike jutustas kuidas temast "keemiarünnaku ohver" sai

Valgekiivrite räpased mängud

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et lääneriikide poolt Süüria võimudele suunatud süüdistused keemiarelva kasutamises on korduvalt olnud USA juhitavale koalitsioonile ettekäändeks, et rünnata Süüria valitsusvägesid ja õigustada oma sõjalist kohalolekut Süüria pinnal.

Organisatsion Valged Kiivrid, mis on pälvinud läänes laialdase tuntuse ja toetuse, on kuulutanud oma eesmärgiks tsiviilelanike päästmise lahingutegevuse piirkondades, kuid on Süüria võimud süüdistavad neid sidemetes äärmuslastega ja vaenuliku propaganda tegemises.

Novembri algul leiti Istanbulis skandaalse kuulsusega organisatsiooni Valged Kiivrid ühe asutaja James Le Mesurier' surnukeha. Teada on, et varasemalt on James Le Mesurier olnud Briti luure MI6 teenistuses.

Venemaa välisministeeriumis on valgekiivrite tegevust korduvalt nimetatud Süüria võimude mustamiskampaania koostisosaks ja pandud eeskätt nende süüks provokatsiooni, mis andis läänele alust süüdistada Damaskust keemiarelva kasutamises ning rünnata valitsusvägedele kuuluvaid sihtmärke.

*Venemaal keelatud terroristlik rühmitus.

Lugege lisaks:

Tagid:
lavastus, keemiarünnak, provokatsioon, terrorism, Süüria
Samal teemal
Valged Kiivrid valmistavad Aleppos ette uut provokatsiooni keemiarelvaga
"Valged kiivrid" fabritseerisid Süüria keemiarünnaku tagajärjed
Valged Kiivrid tarnisid taas Süüria terroristidele mürkaineid
USA välisministeerium katkestas "Valgete Kiivrite" rahastamise
Oscari asemel kodakondsus – Suurbritannia võtab Valgeid Kiivreid avasüli vastu