Venemaa president Vladimir Putin BRICSi tippkohtumisel

Mida Putin BRICSi tippkohtumise tulemustest kõneles

49
(Uuendatud 18:37 15.11.2019)
Venemaa president Vladimir Putin andis pressikonverentsi Brasiilias toimunud BRICS-i tippkohtumise tulemustest.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Brasiila pealinnas toimus BRICS-i tippkohtumise raames Brasiilia, Venemaa, India, Hiina ja Lõuna-Aafrika Vabariigi riigijuhtide kohtumine. Venemaa riigipea vastas ajakirjanike küsimustele ühenduse tegevuse ning välispoliitika kohta. Võtmetähtsusega vastused on kirjas RIA Novosti artiklis.

Suhetest Trumpiga

Putini sõnul pole kohtumist USA presidendiga seni veel kavandatud. Ühtlasi teatas ta, et Ameerika Ühendriikide riigipea tulek Moskvasse Suure Isamaasõja võidujuubelile oleks isegi valimiskampaania raames õige tegu.

President tunnustas ka Trumpi panust terrorismivastasesse võitlusse Süürias. Samas märkis ta, et seniajani, kuni Venemaa Süüriasse jõudis, rahvusvaheline koalitsioon aastaid "paigal tammunud".

Venemaa huvidest Süürias

Putin ütles, et Venemaa on kokuvõttes peaaegu kõik ülesanded Süürias lahendanud. Tema sõnul seisnesid huvid selles, et mitte lasta suurel hulgal väljaõppinud ja sõjaliselt ette valmistatud võitlejatel sellest Araabia vabariigist Venemaale imbuda.

President rõhutas seejuures, et see oleks ähvardanud mitte ainult Venemaad, vaid ka Euroopa riike, aga ka USA-d. "Kõik on ohus, seetõttu tuleb ühendada jõupingutused," märkis ta.

Putin tuletas meelde, et pärast seda, kui Venemaa alustas Süürias võitlust terrorismiga, vabastati sõdalastest 90 protsenti selle riigi territooriumist. Ta lisas, et antud alad on võetud Süüria seadusliku valitsuse kontrolli alla.

Gaasiteemalistest läbirääkimistest Ukrainaga

President teatas, et Venemaa on valmis niihästi Ukraina kaudu kulgeva gaasitransiidi kui ka sellesse riiki soodushinnaga tarnimise osas tööd tegema.

Nii võib Venemaa otsetarnete korral hinda 25 protsendi võrra alandada. Samas teatas Putin, et "tagasivool" Euroopast Ukrainasse pole võimalik.

"Gaas ei sa voolata poole toru jagu ühes suunas ja siis poole pealt teises suunas tagasi. See on ju mõttetus, eks ole. See on täiesti mõeldamatu," ütles ta.

BRICS-i tippkohtumine Brasiilia, Venemaa, India, Hiina ja Lõuna-Aafrika juhtide osalusel toimus 13.–14. novembrini Brasiilia pealinnas. 2020. aastal läheb ühenduse eesistumisjärg üle Venemaale.

Lugege lisaks:

49
Tagid:
poliitika, Süüria, USA, Ukraina, Brasiilia, BRICS, Vladimir Putin
Samal teemal
Biden peab Venemaa positsioonide tugevnemisest Süürias Trumpi poliitika süüks
Zelenskõi hirmutab Euroopat Vene gaasiga, Moskva vaid naerab
Hiina meedia: sõja korral võib Venemaa USA kümme korda hävitada