DRV on vägede äratoomise Petrovskojest lõpule viinud, illustreeriv foto

DRV on vägede äratoomise Petrovskojest lõpule viinud

29
(Uuendatud 15:44 09.11.2019)
Isehakanud Donetski Rahvavabariigi rahvamiilits ja Ukraina jõuametkonnad alustasid laupäeval vägede äratoomist Donbassi kontaktjoone lõigult, mis asub Petrovskoje asula lähedal.

TALLINN, 9. november — Sputnik. Isehakanud Donetski Rahvavabariik on lõpule viinud oma üksuste äratoomise Petrovskoje asula lähedal asuvalt kontaktjoone lõigult, teatas ajakirjanikele DRV esindaja ühises relvarahu kontrolli- ja koordineerimiskeskuses, vahendab RIA Novosti.

Hiljem kinnitati DRV esindusest ühises relvarahu kontrolli- ja koordineerimiskeskuses, et ka Ukraina jõuametkonnad on hakanud vägesid ära tooma.

Esinduse juht Ruslan Jakubov märkis ennem, et üldsuste eraldamiseks antakse aega kolm päeva, kuid rahvaväelased on valmis taanduma ühe päevaga. Ukraina pool küsis tema sõnul kolm päeva aega.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et 4. novembriks kavandatud vägede lahutamine Donbassi Petrovskoje küla lähedal ebaõnnestus – Ukraina poolel jäeti vastamata signaalraketile, mille Donetski Rahvavabariigi armee relvastuse tagasitõmbamise alguse märgina taevasse lasi.

Donetski Vabariigi esinduse juhataja Relvarahu kontrolli ja koordineerimise ühises keskuses möönis, et Ukraina julgeolekujõud saboteerisid vägede väljaviimist.

Sputnik Eesti sõnul leppis Minski kontaktgrupp kuu alguses kokku "Steinmeieri valemis" – mehhanismis, mis näeb ette Donbassi kohaliku omavalitsuse erimenetluse seaduse jõustumise ja sealsete kohalike valimiste korraldamise. Kontaktgrupp leppis kokku ka jõudude eraldamise protsessi taaskäivitamises Petrovskoje ja Zolotoje piirkonnas.

Relvastatud konflikt Donbassis kestab alates 2014. aastast. Selle põhjuseks oli Ukraina võimude algatatud terrorismivastane operatsioon LRV ja DRV isehakanud vabariikide vastu, kes kuulutasid iseseisvuse välja pärast Kiievis toimunud riigipööret.

Lugege lisaks: 

29
Tagid:
poliitika, sõda, sõjavägi, Ukraina, Donbass
Samal teemal
Ukraina sapöörid jagasid oma "Donbassi kogemusi" Eesti kolleegidega
Donetski Rahvavabariigi juht: Kiiev venitab üritades flirtida radikaalidega
Võšinski dokumentaalsari räägib Donbassi inimeste saatusest