Aleksei Podberjozkin

Ekspert selgitas, miks teave "GRU salajasest üksusest" ei saa olla tõsi

42
(Uuendatud 09:38 10.10.2019)
The New York Timesis ilmunud artikkel ülisalajasest "GRU üksusest" on tüüpiline anglosaksi propaganda, teatas Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) Venemaa sõjaliste-poliitiliste uuringute keskuse direktor, ajalooteaduste doktor Aleksei Podberjozkin.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Ameerika väljaanne The New York Times (NYT) teatas, et Euroopas tegutseb väidetavalt Venemaa sõjaväeluure - GRU ülisalajane üksus, mille töötajad on seotud "Skripalide juhtumi", Montenegro riigipöördekatse ja muude kõmuliste sündmustega.

Ekspert Aleksei Podberezkini sõnul on see klassikaline näide lääne propagandast: peamine on teabe väljapaiskamine, sest keegi ei hakka seda kontrollima. Seejuures ei saa NYT-s avaldatu mingil juhul tõsi olla, on ekspert kindel.

Podberjozkin selgitas, et esiteks on GRU Venemaa relvajõudude peastaabi peavalitsuse endine nimetus. Ja teiseks on GRU-l kui sõjaväelisel organisatsioonil alati olnud täiesti kindlad sõjaväelised ülesanded, mis piirduvad sõjalise temaatikaga.

Rahuajal sõjaväeluure poliitilise destabiliseerimisega välismaal ei tegele, see lihtsalt ei kuulu tema pädevusse, rõhutas Aleksei Podberjozkin.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaal reageeriti NYT artiklile irooniaga. Venemaa senaator Aleksei Puškov näiteks võrdles Lääne meedias ilmunud teateid Venemaa eriteenistuste salajaste üksuste kohta olukorra destabiliseerimiseks Euroopas halva thrilleristsenaariumiga.

Moskva on korduvalt rõhutanud avalduste väidetavalt eksisteeriva "Vene ohu" kohta ohtlikkust. Venemaal pole ühegi riigi suhtes agressiivseid kavatsusi.

Venekeelset intervjuud Aleksei Podberjozkiniga saate kuulata siit:

Lugege lisaks:

42
Tagid:
The New York Times, eriüksus, GRU, Venemaa
Teema:
Meedialahingud (253)
Samal teemal
Snowden rääkis FSB koostööpakkumise tagasilükkamisest
Sanktsioonidespiraal vajab pidevalt toitmist
Jälle venelased? Kust kasvavad Norra libauudiste jalad
"GRU salajane ettekanne": vene trollid häbistasid Washington Posti