Venemaa Föderatsiooninõukogu infopoliitika komitee esimees Aleksei Puškov

Puškov kutsus üles NATOga kokku leppima käitumisreeglid Mustal ja Läänemerel

34
(Uuendatud 12:16 09.10.2019)
Minskis toimunud rahvusvahelisel konverentsil "Euroopa julgeolek: eemale kuristiku servalt" arutati rahvusvahelise julgeoleku küsimusi. Osales ka Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Teisipäeval Minskis toimunud rahvusvahelisel konverentsil "Euroopa julgeolek: eemale kuristiku servalt" (v.k. - "Европейская безопасность: отойти от края пропасти") ütles Venemaa senaator Aleksei Puškov, et Venemaa ja NATO peaksid kokku leppima "käitumisreeglites" Mustal merel ja Läänemerel, teatab RIA Novosti.

Ta rõhutas, et kui Ameerika poolega on õnnestunud sõlmida kokkuleppeid käitumise osas Süüria õhuruumis, siis pole ühtegi põhjust, mis takistaks käitumislepet sõlmida Läänemere ja Musta mere kohta.

"Me näeme, et täna töötatakse välja plaane NATO kohaloleku suurendamiseks Mustal merel ning Kaliningradi lähedal korraldatakse aktiivselt õppusi. See on üsna ohtlik olukord," ütles Puškov.

Ta märkis, et varem oli Venemaa ja NATO vahel nendes piirkondades käitumise osas "vaikiv teineteisemõistmine", kuid julgeolekuolukord maailmas on muutunud, sealhulgas seoses Ukraina kriisiga.

Lugege lisaks:

34
Tagid:
julgeolek, Läänemeri, Must meri, reeglid, NATO, Venemaa
Teema:
NATO idarindel (273)
Samal teemal
"Tehke proovi": Venemaa vastus Ilvese provokatiivsele avaldusele
Senaator Puškov kommenteeris Hispaania hävitaja intsidenti Otepääl
Moskva vastus Trumpile suhete parandamise asjus
"Ole sina siil või ole sina madu": Puškov naeris välja Eesti presidendi avalduse