Välisminister Urmas Reinsalu

Topeltstandardid: kuidas Eesti välisminister Reinsalu ÜRO-s meediavabadusest rääkis

43
(Uuendatud 15:42 26.09.2019)
Osaledes ÜRO Peaassamblee korraldatud ajakirjandusvabaduse teemalisel arutelul eelistas Eesti välisminister Urmas Reinsalu miskipärast kodumaal toimivast "ebamugava meedia" boikoteerimisest vaikida.

TALLINN, 26. september — Sputnik. Eesti Vabariigi välisministri Urmas Reinsalu initsiatiivil ühines ka Eesti Kanada ja Suurbritannia poolt ÜRO Peaassambleel organiseeritud ajakirjandusvabaduse-teemalise arutelu käigus meediavabaduse deklaratsiooniga.

"Sõltumatu meedia pakub meile informatsiooni, valikuid, võimalusi analüüsida selle sisu ning vormida arvamusi, mida propaganda ja väärinfo ohustavad," ütles minister.

1 / 2
Eesti välisminister Reinsalu ja Lõuna-Sudaani välisminister Awut Deng Acuil

Ta lisas ka, et vastuvõetud ühisdeklaratsioon, millega Eesti liitus, kohustab riiki meediavabadust ja ajakirjanike õigusi austama, kuna "vaba meedia" on globaalse julgeoleku ja heaolu lahutamatu osa".

Eestimaal pole aga sugugi kõik meediakanalid võrdselt "vabad"

Välisminister Urmas Reinsalu vaikis delikaatselt tõsiasjast, et kodumaal rakendavad võimud ajakirjandusvabaduse põhimõtet üsnagi valikuliselt.

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti võimude seisukohalt nimetatakse "vabaks ja sõltumatuks" poliitkorrektset meediat, isegi kui see tegelikult riigile või suurtele meediakorporatsioonidele kuulub ja reklaamiandjatest sõltub. Samas publikatsioonid, mis ametlikust positsioonist erinevat, alternatiivset seisukohta väljendavad, sildistatakse "propagandistlikena".

Sellise, tavaliselt venekeelse meedia ajakirjanikud ei saa isegi Eesti võimudelt akrediteeringut mitmesugustele riikliku iseloomuga avalikele üritustele. Lisaks on olemas ametlik juhend, milles kutsutakse Eesti ametnikke üles mitte suhtlema "Vene propagandaväljaannetega", mille peamiseks näiteks on Sputnik Eesti.

Lugege lisaks:

43
Teema:
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)
Samal teemal
Meedialahingud
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk