Alexander Sosnowski: ei maksa kujutada natse natsismiga võitlejatena

74
(Uuendatud 09:46 30.08.2019)
Saksa politoloog Alexander Sosnowski kutsus Euroopa poliitikuid üles mitte otsima natside ja nende käsilaste tegudes kangelaslikkust - nad jäid alati natsideks.

TALLINN, 30. august— Sputnik. Saksa politoloog, publitsist ja ajakirjanik Alexander Sosnowski rääkis eksklusiivintervjuus Sputnik Eestile Euroopa riikides esinevatest paljudest natside heroiseerimise faktidest ja märkis, et natside ülistamine algab sageli nende romantiseerimisest.

"Võtame või Stauffenbergi* - mehe, kes sooritas atentaadikatse Hitlerile. Tänu Hollywoodile kujutatakse teda julge mehena, kes oma eluga riskides sooritas Hitlerile atentaadikatse. Tema üle tuleks tõesti uhke olla ja seda inimest tuleb austada," ütles Sosnowski ja lisas, et Saksamaal tähistatakse igal aastal atentaadi toimepanemist ja Stauffenbergi tegu peetakse kangelasliku vastupanu näiteks.

Kuid Alexander Sosnowskil pole aga illusioone. "Need olid ikka need samad natsid, kes tahtsid Hitlerit areenilt ära koristada ja panna tema asemele oma inimest, just selleks, et päästa natsirežiim," ütles politoloog.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Lihula kalmistule SS-laste mälestusele pühendatud monumendi paigaldamine otsustatakse septembris.

Aleksander Sosnovsky venekeelset intervjuud saate kuulata siin:

Александр Сосновский: не нужно делать из бывших нацистов мнимых героев-борцов с нацизмом

* Klaus Philipp Maria Schenk krahv von Stauffenberg, Wehrmachti kolonel, üks vandenõulaste rühmituse peamisi osalejaid, kes kavandas ja pani 20. juulil 1944 toime atentaadikatse Adolf Hitlerile.

Lugege lisaks:

74
Tagid:
Hollywood, Adolf Hitler, atentaat, natsism, Saksamaa
Teema:
Waffen-SS kokkutulekud – Eesti "uhkus" ja häbi (38)
Samal teemal
Riigikogu liikmed ja sõjaväelased austasid Eesti SS-i mälestust Sinimägedel
Venemaa välisministeerium Waffen-SS monumendist Eestis nördinud
Kordusõppus. "Mein kampf" on Saksamaal taas bestseller
Zahharova häbistas eestikeelse "Mein Kampfi" väljaandjaid