Venemaa eriolukordade ministeeriumi auto, illustreeriv foto

Venemaa valmistub võimalikeks uputusteks Habarovskis

136
(Uuendatud 14:45 05.08.2019)
Juba lähipäevadel tabab Habarovski kraid taifuun Francisco. Kartusi tekitavad Amuuri jõkke selle Hiina-poolsest lisajõest Songhuast saabuvad veemassid. Praegu sajab Hiina piiriäärsetel aladel vihma ja jõed tõusevad üle kallaste.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Habarovski krai eriolukordade komisjon võttis vastu erakorralise otsuse Habarovskis asuva tammi väravad Amuuri suurvee ajaks kinni ajada, et hoida ära linnakvartalite üleujutus.

© Sputnik / Vitaliy Ankov
Üleujutuse tagajärjel vee alla jäänud hooned Ussuriiskis

Sellest teatas RIA Novosti märkides, et komisjon pidas pühapäeval, 4. augustil, erakorralise istungi.

Meteoroloogide ennustuste kohaselt võib Amuuri veetase neljapäevaks, 8. augustiks, tõusta üle kuue meetri (praegu on see 4,4 m), mis on krai pealinnale ohtlik: vesi võib tungida linna ja uputada Pionerskaja ning Remeslennaja tänava, Sportivnõi põiktänava ja muude tänavate madalamates kohtades asuvad majad.

Peale selle tehakse Amuuri põhja veepinnani ulatuv liivast vundament ja pannakse selle peale liivsaviga kiltkivi, aga tammi võimalikku murdumiskohta paigaldatakse pumbad vee ärapumpamiseks. Põhilised tööd teostab Habarovski jõekaubasadam.

On korraldatud Venemaa Föderatsiooni tsiviilkaitse, eriolukordade ja loodusõnnetuste tagajärgede likvideerimise ministeeriumi (eriolukordade ministeerium) regionaalse peavalitsuse operatiivgruppide ja spetsialiseeritud tuletõrje- ja päästeüksuse töö.

Varem on eriolukordade ministeeriumi regionaalne peavalitsus teatanud, et Habarovski kraid tabab taifuun Francisco, mis toob kaasa paduvihmad ja tormituule. Primorje krais on oodata tugevaid, kohati väga tugevaid sademeid (50 mm ja rohkem).

Kartusi tekitavad Amuuri selle Hiina-poolsest lisajõest Songhuast saabuvad veemassid. Praegu sajab Hiina piiriäärsetel aladel samuti vihma ja jõed tõusevad üle kallaste.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, on Ida-Siberis ja Kaug-Idas tänavu juba toimunud suuri üleujutusi, nimelt Irkutski oblastis. Juulis kaotas Tuluni lähedal üleujutuse tagajärjel elu 25 inimest ja kuus on jäänud teadmata kadunuks. Üleujutuse ajal jäi vee alla ligi üksteist tuhat elamut, 49 teelõiku, purunenud ja kannatada saanud on 22 silda. Juuli lõpus algas Angara jõe ääres üleujutuse teine laine, mille tagajärjel regiooni eriolukordade peavalitsuse andmetel on Tuluni rajoonis vee alla jäänud 233 maja 9 asulas.

Pärast päästetöid on kohalikud võimud alustanud taastamistöid. Tulunis on alustatud uute eluasemete püstitamist üleujutuses kannatanutele.

© МЧС России; Instagram / dashka_ryzhaya
Üleujutus Irkutski lähedal: päästjad on elanike evakueerimisse kaasanud kopterid
136
Tagid:
eriolukordade ministeerium, üleujutus, Venemaa
Samal teemal
Tuapsed tabas laastav üleujutus
Üleujutus Altais on uputanud ligi tuhat maja
Toimus esimene üleujutus Peterburis
Istanbuli tabas üleujutus