Venemaa Ookeanikilp kattis Läänemere

Venemaa "Ookeanikilp" kattis Läänemere kui kauaks

124
(Uuendatud 17:52 02.08.2019)
Venemaa kaitseministeerium esitas andmed Läänemerel toimuvatel õppustel "Ookeanikilp" osaleva mereväegrupeeringu kohta.

TALLINN, 2. august - Sputnik. Läänemerel algasid Venemaa sõjalaevastiku suuremahulised operatiivõppused "Ookeanikilp 2019" ("Океанский щит — 2019"), mille eesmärk on testida mereväelaste valmisolekut kaitsta oma riigi rahvuslikke huve.

Venemaa kaitseministeeriumi teatel osaleb neljapäeval, 1. augustil alanud õppustel üle kümne tuhande sõjaväelase, teatas RIA Novosti. Laevagrupeeringusse kuulub 49 sõja- ja 20 abilaeva. Õhust toetavad "Ookeanikilpi" Venemaa sõjalaevastiku ja Venemaa õhu- ja kosmosejõudude lennukid.

Õppused Läänemerel kestavad 9. augustini. Varem viis Venemaa sellise ulatusega õppused läbi 2018. aastal.

"Kavatsetakse testida sõjalaevastiku valmisolekut kaitsta Venemaa riiklikke huve ja täiustada mereväe juhtimisoskusi," teatas kaitseministeerium. Samuti märgitakse, et õppustel osaleva mereväegrupeeringusse kuuluvad sõjalaevad, kaatrid ja abilaevad, mis osalesid hiljuti Peterburis Venemaa sõjalaevastiku päeva puhul korraldatud mereväeparaadil.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaa sõjalaevastiku tähtsaim paraad toimus Peterburis 28. juulil 2019 ja sellel osales 43 laeva ja kaatrit. Paraadi lennuelemendi raames lendas Peterburi Senati väljakust üle 40 ühikut lennumasinaid. Paraadi võttis vastu Venemaa president Vladimir Putin.

124
Samal teemal
NATO nimetas Läänemerel toimuva õppuse eesmärgi
Avaldati video rakettide Uran õppelaskmistest Läänemerel
Venemaa merevägi jälgib Läänemerel USA laevastiku hävitajat
Venemaa sõjalennukitel on täielik õigus Läänemere kohal lennata