Venemaa välisministeerium vastab veebilehe Baltnews tõkestamisele Lätis

Venemaa välisministeerium vastab veebilehe Baltnews tõkestamisele Lätis

53
(Uuendatud 15:05 02.08.2019)
Tõkestades veebilehe Baltnews, püüavad Läti võimud "puhastada" oma meediavälja alternatiivset vaatenurka esindavatest ebamugavatest meediakanalitest, kuid niisugused sammud ei jää ilma Venemaa-poolse vastuseta, teatati Venemaa välisministeeriumist.

TALLINN, 2. august — Sputnik. Läti "kaitseb" oma teaberuumi sõltumatute meediakanalite eest, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova Moskvas iganädalasel briifingul veebilehe Baltnews.lv blokeerimist kommenteerides.

Baltnewsi korrespondendi küsimusele, kuidas kavatseb Venemaa talle sõbralikke meediakanaleid välismaal kaitsta, vastas diplomaat, et selle küsimuse lahendamiseks on mitu võimalust.

"Nendeks on nii avalikud avaldused kui ka vastavate, diplomaatiliste nootidena vormistatud vaiete esitamine. Selleks on ka avalik vastukaja ja rahvusvahelistele organisatsioonidele meie selge seisukoha esitamine selle kohta, et niisugune suhtumine meediasse on lubamatu," ütles Zahharova.

Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова во время брифинга в Москве
© Sputnik / Виталий Белоусов
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova Moskvas toimunud briifingul

Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja sõnul tõstatab Moskva meedia kaitsmise küsimuse rahvusvaheliste, ülemaailmsete organisatsioonide egiidi all toimuvatel rahvusvahelistel platvormidel ja mitmesugustel konverentsidel.

"Me reageerime väga sageli meedia enese, ajakirjanike endi ja toimetuste toetuspalvetele. Kusjuures paljud selleski saalis viibijad võivad minu sõnu kinnitada. Seega tegemist ei ole ainult nende meetmetega, mille me ise välja töötame, mis on rahvusvahelise üldsuse poolt aktsepteeritud, vaid ka vahetult suunatud tegevus vastavalt meediakanalite palveile. Laias laastus asume tööle nagu teabealane kiirabi," lisas Maria Zahharova.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, blokeerisid Läti ametivõimud 24. juulil meediaagentuurile Rossija Segodnja kuuluva veebilehe Baltnews.lv. Läti välisministeerium põhjendas blokeeringut sellega, et too portaal ohustavat "Ukraina territoriaalset terviklikkust" ja õõnestavat "tema suveräänsust ja iseseisvust" ning järelikult langeb Euroopa Liidu sanktsioonide alla.

Venemaa tähtsaim välispoliitiline ametiasutus reageeris Baltnews.lv tõkestamisele viivitamatult. Venemaa välisministeeriumis nähakse selles sammus ametliku Riia ilmselget püüet puhastada oma teaberuumi sõltumatuist ja riigi kontrollile allumatuist meediakanaleist.

Diplomaadid juhtisid tähelepanu sellele, et veebilehele ligipääsu sulgemise otsuse põhjenduste osas räägitakse, nagu rikuks Baltnews.lv Euroopa Liidu 17. märtsi 2014. aasta sätet sanktsioonide kohta seoses ohuga Ukraina sõltumatusele, suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele.

Baltnews on Leedus, Lätis ja Eestis töötav venekeelne teabeportaal. Praegusel ajal on Baltnews Latvija kättesaadav aadressil lv.baltnews.com.

Juurdepääsu sulgemine portaalile Baltnews.lv Lätis tekitas Eestis arutelu teemal, kas Tallinn peaks kohalikele võimudele tülikat meediat tõrjudes astuma Riia jälgedes. Eesti valitsuserakondade arvamused Baltnews.ee kohta on lahknenud ja konsensust pole selles küsimuses õnnestunud saavutada.

53
Tagid:
sõnavabadus, Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, Balti riigid, Läti, Baltnews
Teema:
Meedialahingud (290)
Samal teemal
Meedialahingud