Leedu regulaator taastas vabariigis juurdepääsu portaalile Sputnik Lietuva

Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretär tervitas Sputnik Lietuva "rehabiliteerimist"

26
(Uuendatud 23:34 31.07.2019)
Leedu võimude otsus taastada juurdepääs kohalikule portaalile Sputnik Lietuva, on kiiduväärt. Jääb vaid loota, et Venemaa ajakirjanike tööks Baltimaades enam mingeid takistusi pole, ütles Timur Šafir.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Leedu regulaator taastas vabariigis juurdepääsu portaalile Sputnik Lietuva. Seda tehti pärast seda, kui saidilt eemaldati väidetavalt autoriõigusi rikkuv sisu, ütles Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretär Timur Šafir Sputnik Lietuvale antud intervjuus.

Vilniuse kohus lubas blokeerida Sputniku Leedu portaali >>

RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistus nimetas seda Leedu võimude otsust "lootusekiireks tervele mõistusele". Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretäri, Rahvusvahelise Ajakirjanike Föderatsiooni täitevkomitee liikme Timur Šafiri sõnul on tegemist selgelt mõistliku otsusega.

Šafir tuletas meelde korduvaid juhtumeid, kui vaenulik suhtumine Venemaa meediasse Balti riikides on viinud kanalite blokeerimise, ajakirjanike sisenemiskeeldudeni ja nii edasi.

"Tahaksin loota, et selline seisukoht kaob järk-järgult minevikku ja ajakirjanikke, sealhulgas Venemaa ajakirjanikke, ei takistata täitmast oma ametialast kohust teavitada avalikkust ja edastada oma alternatiivset vaadet praegustele protsessidele maailmas ja Baltimaades," ütles Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretär lõpetuseks.

Sputnik Lietuva peatoimetaja kommenteeris veebilehe blokeerimise otsust >>

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Leedu regulaator piiras juulis portaali Sputnik Lietuva väidetava autoriõiguse rikkumise tõttu juurdepääsu vabariigi territooriumil. Mai lõpus peeti Sputnik Lietuva peatoimetaja, Läti kodanik Marat Kasem Vilniuse lennujaamas kinni ja keelati tal viis aastat riiki siseneda.

Vaenulik hoiak Venemaa meedia vastu ja alusetud süüdistused propagandas on iseloomulikud ka teistele Balti riikidele, sealhulgas Eestile. Moskvas peetakse kõiki ajakirjanike tööle seatud takistusi sõnavabaduse ja alternatiivse teabe levitamise vastu võitlemise vahendiks.

Timur Šafiri venekeelset intervjuud Sputnik Lietuvale saab kuulata siit:

26
Tagid:
poliitika, meedialahingud, sõnavabadus, Sputnik Lietuva
Teema:
Meedialahingud (271)
Samal teemal
Meedialahingud