Vladimir Putin võtab vastu sõjalaevastiku paraadi.

"Täiskäik edasi!": Putin õnnitles mereväelasi

32
(Uuendatud 17:07 28.07.2019)
Õnnitledes mereväelasi sõjalaevastiku päeva puhul ütles Venemaa president Vladimir Putin, et Venemaa jätkab tugeva ja suveräänse riigi sõjalaevastiku arendamist.

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin osales merelaevastiku päeva tähistamisel – riigipea võttis Peterburis vastu peamise tähtsaima mereväeparaadi. Oma kõnes õnnitles Putin mereväelasi pidupäeva puhul.

"Õnnitlen teid mereväe päeva puhul! Seda tähistab kogu meie riik," ütles Putin. Tema sõnul tagab tänane Venemaa sõjalaevastik kindlalt riigi julgeoleku, rahvuslikud huvid ja suudab igale agressorile väärilise vastulöögi anda.

Vladimir Putin meenutas Venemaa mereväe hiilgust, rõhutades, et sellele aitasid kaasa meremeeste kangelaslikkus, mereväekomandöride ja laevaehitajate andekus, teadlaste ja avastajate julgus.

"Me ei ainult ei hoia seda saavutatud taset. Me läheme selles veelgi kaugemale. Me arendame jätkusuutlikku, pika arenguperspektiiviga tugeva, suveräänse riigi väärilist sõjalaevastikku, mis on ainulaadne oma võimaluste poolest," kinnitas Putin.

"Mul pole kahtlust, et nii lähebki. Selle tagatiseks on meie meremeeste tänane edu, soov täita kaasaja nõudeid ja vaadata tulevikku, soov pidevalt oma oskusi täiendada, tahet kindlameelselt ja otsustavalt täita käsku "Täiskäik edasi!" lisas riigipea.

Enne seda viibis riigi relvajõudude ülemjuhataja kaatri "Raptori" pardal, millel ta sõitis mööda Kroonlinna reidile rivistatud laevadest. President tervitas ja õnnitles laevade meeskondi. 

Главный военно-морской парад России
© Sputnik / Алексей Даничев
Venemaa peamine mereväeparaad

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et pühapäeval, 28. juulil toimus Peterburis Venemaa sõjalaevastiku päeva puhul paraad. Ülevaatuse ajal läbisid Neeva akvatooriumi 43 sõjalaeva ja kaatrit.

Paraadi õhuväeelemendis osales enam kui 40 lennukit kõigist neljast Venemaa laevastikust - lennukid lendasid üle Peterburi Senati väljaku.

32
Tagid:
Kroonlinn, Peterburi, Vladimir Putin, sõjalaevastik, Venemaa