Volodõmõr Zelenskõi

Zelenskõi on Putini ukaasi tõttu nii nördinud kui ka kurb

79
(Uuendatud 10:37 18.07.2019)
Vladimir Putini värske ukaasi tõttu valdas Volodõmõr Zelenskõid ja tema alluvaid nii nördimus kui kurbus - üksikasjadest teatati Zelenski kantseleist.

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kantseleist teatati, et Venemaa presidendi Vladimir Putini ukaas, mis lihtsustab ukrainlastele Venemaa kodakondsuse andmise eeskirju, põhjustas seal nördimust ja kurbust. Samad tunded valitsevad Kiievis ka Ukraina mereväelaste olukorra tõttu, teatatakse presidendi kantselei leheküljel Facebookis.

Teates märgitakse, et Zelenskõi vastusammuks Putini dekreedile oli Ukraina välisministeeriumile antud juhis, milles riigipea nõudis välja töötada mehhanism Ukraina kodakondsuse (teise kodakondsusena) andmise korra lihtsustamiseks kaasmaalastele - etnilistele ukrainlastele, kes elavad "sõbralikes riikides".

Zelenskõi teeb selles ettepaneku anda kodakondsus lihtsaustatud korras ka neile välismaal elavatele ukrainlastele, kes kannatavad oma elukohariikides "õiguste ja vabaduste rikkumise tõttu".

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Venemaa president Vladimir Putin lihtsustas oma ukaasiga Venemaa kodakondsuse andmise korda kõigile Ukraina kodanikele, kes elavad Donetski ja Luganski oblastis Ukrainas.

Videolõik Donbassi elanike aktiivsusest Venemaa kodakondsuse saamiseks: 

79
Tagid:
lihtsustamine, Vladimir Putin, Venemaa, kodakondsus, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina
Samal teemal
Putin allkirjastas Donbassi elanikele Venemaa passide väljastamise seaduse
Venemaal alustas tööd esimene Donbassi elanikele passide väljastamise keskus
Ukraina vajab Donbassi, aga ilma inimesteta - Kiievi uus stsenaarium
"Don-passide" protsess läks käima: esimesed Donbassi elanikud said kätte Venemaa passid