RT America võitis telepreemia, edestades CNN-i

RT America võitis telepreemia, edestades CNN-i

40
(Uuendatud 09:24 14.06.2019)
Telekanal RT on pälvinud ühtekokku ligi nelikümmend Promaxi auhinda, millest kolm on kuldsed. Esile tõsteti telekanali tööd reklaam- ja videoklippide loomisel ning erinevaid multimeedia projekte.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Vene telekanal RT võitis mainekal rahvusvahelisel reklaami-, turundus- ja disainvaldkonna mõõduvõtmisel Promax Awards 2019 kuldse, hõbedase ja kaks pronksipronksiväärset preemiat.

Sellest teavitas telekanali veebileht. Kusjuures RT America saatesari "America's Lawyer" pälvis kulla kategoorias "Uudistesaate avaklipp", edestades muuhulgas CNNi oma.

20. sajandi algusaastate stiilis promoklipid RT multimeedia-projektile #Romanovs100, mis oli pühendatud tsaariperekonna mahalaskmise 100. aastapäevale, pälvisid hõbemedali kategoorias "Lugudesari sotsiaalmeedias". RT projekt jättis selja taha NBC Universali, National Geographicu ja Discovery.

Promax Global Excellence Awardsi pronksikoha võitis RT kategoorias "Spordisündmusele pühendatud reklaamiklipp" jalgpalli maailmameistrivõistluste reklaamiklipiga, kus José Mourinho, Venemaa sportlased ja baleriinid. RT avavideo ülevaadetele G20 tippkohtumisest 2018. aastal Argentinas sai veel ühe pronksikoha-preemia kategoorias "Uudistesaadete avaklipid".

Telekanal RT on võitnud ühtekokku 39 Promaxi auhinda, sealhulgas 16 kuldset.

Promaxi žürii tunnustuse on erinevatel aastatel pälvinud RT loomingulised projektid nagu lühivideo "Me oleme teie üle uhked" Venemaa paraolümpia-koondise liikmete osalusel, klipisari RT 10. aastapäevaks, reklaamvideo Suure Isamaasõja võidu 70. aastapäevaks ja hulk teisi telekanali töid.

Rahvusvaheline assotsiatsioon Promax on terve sarja suurimate ja mainekamate preemiate reklaami-, turundus- ja disainiauhindade asutaja.

Venemaa ministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Виталий Белоусов

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, telekanal RT korduvalt nomineeritud ja võitnud mainekaid autasusid, vaatamata katsetele piirata tema mõju ingliskeelsele ja rahvusvahelisele vaatajaskonnale.

Nii keeldus YouTube'i juhtkond 2019. aastamais autasustamast telekanalit "venekeelne RT" niinimetatud kuldse nööbiga, millega tähistatakse miljoni püsijälgijani jõudnud projekte.

2019. aasta algul blokeeris Facebook üle poole tuhande konto ja agentuuri Sputnik ametlikud kodulehed. Venemaa välisministeeriumis hinnati siis teenusepakkuja juhtkonna tegevust otsese surveavaldusena teabeallikatele, mis on ametlikule Washingtonile ebamugavad.

40
Tagid:
preemia, televisioon, meedia, Ameerika, RT
Samal teemal
RT kogub Saksamaal tuntust
Facebook vabastas RT-ga seotud projektid blokeeringust
Sputniku ja RT spetsialistid hakkavad Kõrgemas Majanduskoolis loenguid pidama
Prantsusmaal ähvardatakse RT töötajaid tapmisega
Telekanal RT pikendas Khaled al-Khatibi rahvusvahelise auhinna taotlemise tähtaega