Krimmi lahingukopterid lendavad sisselülitatud EW-jaamadega

Krimmi lahingukopterid lendavad sisselülitatud EW-jaamadega

89
(Uuendatud 11:40 05.06.2019)
"Vitebski" tüüpi elektronvõitluse seadmed Süürias on oma võimekust erinevate tootjate kaasaskantavate õhutõrjesüsteemide vastu tõestanud.

ТАLLINN, 5. juuni — Sputnik. Õhujõudude neljanda armee ja õhutõrjeüksuste lahingukopterid, mis paikenvad Džankoi lähedases lennuväebaasis, lülitavad plaaniliste lendude ajal alati sisse elektronvõitluse (EW) kompleksid, nagu "Vitebsk", et vältida Ukraina poole provokatsioone.

Krimm Venemaa koosseisus >>

Džankoi lähedal asuvas lennuväebaasis asuvad eri tüüpi sõjaväekopterid, sealhulgas Mi-28N ja Mi-8. EW kompleksid "Vitebsk" hakkasid Krimmi üksustesse jõudma aastatel 2016-2017, vahendab RIA Novosti.

Mis juhtub NATO laevade saatmise korral Mustale merele
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Kiievist ähvardatakse pidevalt Krimmi ja ei saa välistada sanktsioneerimata, isegi ilma korralduseta sooritatud õhutõrje raketi tulistamist poolsaare põhjaosas asuvate kopterite pihta. Seetõttu otsustati lennata Ukraina õhutõrje võimalikus tegevustsoonis sisselülitatud EW-jaamadega. Niisugune ennetav meede säästab Ukraina võimalike sõjaliste provokatsioonide korral nii meeskonda kui tehnikat," ütles allikas agentuurile.

Tema sõnul on "Vitebski" tüüpi elektronvõitluse seadmed Süürias oma võimekust erinevate tootjate kaasaskantavate õhutõrjesüsteemide vastu tõestanud.

Näitlejad vahetusid, ent etendus on sama — ekspert Zelenski seisukohast Venemaa suhtes >>

Lisaks teatas sõjaväe allikas, et Ukraina poolelt jälgitakse alati Venemaa lennuväe lende. "Me ei tea nende kavatsusi ega suuda nende käitumist ette näha, nii et EW-kaitse on hädavajalik," ütles allikas.

89
Tagid:
õhujõud, provokatsioon, Ukraina, Krimm
Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (59)
Samal teemal
Krimm Venemaa koosseisus
Provokatsioonid Mustal merel