Meediaagentuuri Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan pälvis Aleksandr Nevski ordeni

Putin andis Margarita Simonjanile üle maineka ordeni

55
(Uuendatud 14:36 24.05.2019)
Meediaagentuuri Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan pälvis Aleksandr Nevski ordeni. Maineka autasu andis talle oma käega üle Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Kremlis toimus pidulik tseremoonia riiklike autasude üleandmiseks venemaalastele ja välismaalastele, kes on andnud silmapaistva panuse Vene riigi arengusse. Üheks ordenisaajaks oli meediaagentuuri Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan.

Vladimir Putin autasustas Venemaa suursaadikut Eestis >>

Venemaa president Vladimir Putin andis talle kätte Aleksandr Nevski ordeni, millega autasustatakse Venemaa riigiametnikke eriliste teenete eest kodumaa ees ning välismaa poliitika- ja ühiskonnategelasi teenete eest koostöö arendamisel Venemaa Föderatsiooniga.

"Teenin Venemaad! Tänan teid oma elu tähtsaima autasu eest. See tähendab võimalust, see tähendab au teenida oma kodumaad," ütles Simonjan oma sõnavõtus, mille salvestuse ta postitas oma Telegramikontole.

Lisaks temale omistati Aleksandr Nevski orden kunstnik Sergei Andrijakale ja ringhäälinguettevõtte Mir esimehele Radik Batõršinile, kirjutab RIA Novosti.

Ühtekokku sai Vladimir Putinilt erinevad autasud kätte üle kolmekümne inimese, kelle hulgas on Venemaa Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko, satiirik Mihhail Žvanetski, disainer Valentin Judaškin, lauljatar Larissa Dolina, Vaganova-nimelise balletiakadeemia rektor Nikolai Tsiskaridze, näitleja Sergei Makovetski ja FIFA president Gianni Infantino.

Venemaa Sõpruse ordeni kavalerist saab USA riigisekretär >>

"Oma murranguliste ideede ja hiilgavate saavutustega annate te tohutu panuse Venemaa arengusse, meie ühisesse edumeelsesse edasiliikumisse. Oma elu eeskujuga innustate te miljoneid inimesi enamat saavutama, kodumaa heaolu nimel tööd tegema," märkis Vladimir Putin tseremoonia algul.

Üsna sageli pälvivad Venemaa riiklikke autasusid ka välismaalased. Nii näiteks andis Putin tänavu jaanuaris oma visiidil Belgradi Aleksandr Nevski ordeni oma Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile. Autasu omistati Vučići isikliku panuse eest "Venemaa Föderatsiooniga mitmekülgse koostöö arendamisel".

55
Tagid:
Venemaa, orden, Vladimir Putin, Sputnik, RT, Margarita Simonjan
Samal teemal
Ordeni teine külg. Rex Tillerson trumpas John Kerry üle
Simonjan kutsus "solvunud" Eesti tudengeid Moskvasse
Simonjan: Assange oleks pidanud varjupaigaks valima Venemaa, mitte Ecuadori saatkonna