Vladimir Putini kohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga

Putin kommenteeris USA ja Korea RDV läbirääkimisi

70
(Uuendatud 18:40 25.04.2019)
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et kui Ameerika Ühendriigid soovivad konstruktiivset dialoogi, ei saa seda teha  Põhja-Koreaga läbirääkimisi pidamata - nõupidamisi peeti mõlema Koreaga korraga.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. "Kui Põhja-Korea partnerid, pean silmas eelkõige ameeriklasi, peaksid avaldama soovi pidada konstruktiivset dialoogi, siis, arvan, ei saa seda teha ilma läbirääkimisteta. Seepärast tundub mulle, et teist teed ei ole, kuid millega ta nõustub ja millega mitte, tuleks temalt küsida," vahendas RIA Novosti Vladimir Putinit pärast Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kohtumist toimunud pressikonverentsil.

Putin arutas Kim Jong-uniga Kaug-Ida taristuprojekte 

Президент РФ В. Путин встретился с лидером КНДР Ким Чен Ыном
© Sputnik / Алексей Никольский
Putin arutas Kim Jong-uniga Kaug-Ida taristuprojekte 

Venemaa president Vladimir Putin sõnul arutas ta Korea RDV liidri Kim Jong-uniga Venemaad Põhja- ja Lõuna-Koreaga ühendava raudtee projekti. "Oleme sellest juba aastaid rääkinud. See on otseühendus Korea poolsaare lõuna- ja põhjaosa vahel, mis on ühenduses ka Trans-Siberi raudteega. Torujuhtme paigaldamise korral saaks rääkida naftast ja gaasist," ütles Putin pärast kõnelusi. 

Põhja-Korea riigipea Kim Jong-un saabus Venemaale.
пресс-служба администрации Приморского края

Ta lisas, et võiks rääkida ka elektriliini ehitamisest. "Kõik see on võimalik. Pealegi oleks see minu arvates Korea Vabariigi huvides.

Kuid lõplike otsuste tegemiseks on silmnähtav puudus suveräänsusest, muuhulgas Korea Vabariigi sõltuvuse tõttu USAst paljude otsuste langetamisel, mistõttu ühest hetkest kipub kõik seisma jääma," lisas Venemaa riigipea.

Kui kõik need ja teised sarnased projektid realiseerida, looks see Putini arvates vajalikud tingimused kardinaalsete probleemide lahendamiseks vajaliku usalduse suurendamiseks.

Putin: Korea probleemi lahendamiseks tuleb loobuda "rusikaõigusest"

© Sputnik / Валерий Мельников
Putin: Korea probleemi lahendamiseks tuleb loobuda "rusikaõigusest"

Putin pooldab Korea poolsaare probleemi rahumeelset lahendamist. "Kõige tähtsam on taastada rahvusvahelise õiguse toime ja me rääkisime sellest täna läbirääkimiste ajal. Tuleb tagasi pöörduda olukorda, kus olukorra maailmas määrab rahvusvaheline, mitte rusikaõigus.

Kui me sellise olukorra saavutame, on see esimene, kõige olulisem samm Korea poolsaarel kujunenud olukorra lahendamiseks," ütles Putin ajakirjanikele, vastates küsimusele Pyongyangi ja Souli suhete arengu väljavaadetest.

Президент РФ В. Путин встретился с лидером КНДР Ким Чен Ыном
© Sputnik / Валерий Мельников
Venemaa president Vladimir Putin

Korea RDV juht omakorda märkis, et suhted Venemaaga arenevad tõusvas suunas ja see ei vasta mitte ainult kõikide riikide huvidele, vaid on vajalik ka julgeoleku tagamiseks piirkonnas.

"Oleme tulvil tahet tõsta Korea-Venemaa suhted uuele kõrgemale tasemele," teatas ta, lisades, et Korea rahvas on uhke sellise naabri üle nagu Venemaa. "Väga rõõmustav on märkida, et praegune oluline kohtumine on kahe riigi ajalooliselt pikaajaliste sõbralike suhete loomulik tulemus," märkis ta.

22 февраля 2019. Секретарь Совета безопасности РФ Николай Патрушев перед началом совещания президента РФ Владимира Путина с постоянными членами Совета безопасности РФ.
© Sputnik / Алексей Никольский
Venemaa Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev

Vladivostokis toimunud tippkohtumisega samaaegselt pidas Venemaa Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev läbirääkimisi Lõuna Korea presidendi Moon Jae-in-iga. Arutlusel oli lai teemadering, mis hõlmas nii majanduse, julgeoleku, kui ka poolsaare tulevikku puudutavaid küsimusi. 

Erilist tähelepanu pöörati ka sõjalisele koostööle, ühistegevusele rahvusvahelise infojulgeoleku, narkokaubanduse, organiseeritud kuritegevuse ning ekstremismi tõkestamise vallas, teatab Julgeolekunõukogu pressiteenistus. Venemaa poolelt olid esidnatud presidendi administratsioon, Välisministeerium, Justiitsministeerium, Kaitseministeerium ja Sõjalis-tehnilise koostöö amet.

70
Tagid:
Kim Jong-un, Vladimir Putin, Jaapan, USA, Hiina, Venemaa, Lõuna-Korea, Põhja-Korea, Korea
Teema:
Putini ja Kimi kohtumine Vladivostokis (5)
Samal teemal
Põhja-Korea juhi saabumine Vladivostokki
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega