Endine Gruusia president ja endine Odessa oblasti kuberner Mihhail Saakašvili

Saakašvili: Porošenko vabadusse jätmine oleks viga

81
(Uuendatud 13:37 25.04.2019)
Endine Gruusia president ja endine Odessa oblasti kuberner Mihhail Saakašvili ütles intervjuus Ukraina portaalile Strana, et Petro Porošenko vabadusse jätmine oleks viga.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Ühtlasi rääkis ta ka oma plaanidest pärast Volodõmõr Zelenski valimist presidendiks, vahendab RIA Novosti.

"Ta (Porošenko – Toim.) hakkab Zelenskit igal võimalikul viisil "rappima." Kui Porošenko suhtes kriminaalasja mitte algatada, ei oskaks ta sellist tänulikkust hinnata, tean seda oma kogemustest.

Porošenko peab igasugust tänulikkust nõrkuseks. Tal on päti mõttemaailm. Igal võimalusel lööb ta noa selga," ütles Saakašvili.

Seejuures märkis Saakašvili, et ei kiirusta ise Kiievisse naasmisega. Poliitik tuletas meelde, et mitte kohus ei võtnud temalt Ukraina kodakondsust, vaid see oli president Petro Porošenko otsus.

Saakašvili rebis ketist lahti >>

Nüüd peab asjaga tegelema uus riigipea. Ühtlasi kinnitas Saakašvili, et ei taha asuda poliitilisele ametikohale, kuid on valmis andma nõu neile, kes seda vajavad, näiteks loenguid pidama.

Nagu Sputnik Eesti mõni aeg tagasi teatas, peeti Saakašvili eriüksuslaste poolt kinni. 

Õiguskaitseorganite allikate kohaselt peeti Saakašvili kinni Ukraina migratsiooniameti taotluse alusel.

Apellatsioonikohus jõusse madalama astme kohtuotsuse, mille kohaselt ei kvalifitseerunud Saakašvili täiendava kaitse saamiseks. Meedias spekuleeriti tonna võimaluse üle, et pärast apellatsioonikohtu otsust võib Kiiev Saakašvili Gruusiale välja anda, kuid Euroopa pakkus talle Poolas varjupaiga.

81
Tagid:
ekspresident, president, Pjotr Porošenko, Mihhail Saakašvili
Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)
Samal teemal
Saakašvili seiklused: Ukraina saatis ta maalt välja
Saakašvili: Porošenko on valmis Krimmi Venemaa osana tunnustama