Kirikuesine, kus toimus üks plahvatustest

Sri Lanka kirikutes ja hotellides toimus kaheksa plahvatust

68
(Uuendatud 12:06 21.04.2019)
Sri Lanka kirikutes ja hotellides kõlas kokku seitse plahvatust – kolm neist kirikutes ja kolm hotellides - nii pealinnas Colombos ja ka mujal riigis.

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. RIA Novosti andmetel asuvad rünnakute objektiks osutunud kolm hotelli ja üks kirikutest pealinnas.

"Hommikuks oli haiglasse toodud juba 80 inimest, neid saabub pidevalt juurde," rääkis agentuurile Colombo riikliku haigla esindaja. 

Военные Шри Ланки перед входом в церковь Св. Антония
DINUKA LIYANAWATTE
Sri Lanka sõjaväelased St. Antoniuse kiriku ees

Telekanali NEWS 1st andmetel on aga hukkunud lausa 160 inimest, vigastatuid aga üle 500. Majandusreformide ja riigiabi jaotamise ministri Harsha de Silva sõnul on ohvrite seas ka 35 välismaalast.

Plahvatusest on ilmunud ka esimesed videod.

Pisut enne keskpäeva Eesti aja järgi kõlas ka seitsmes plahvatus - loomaaia kõrval. 

Sellele järgnes kaheksas plahvatus Colombo äärelinna Dematogodi elamukompleksis. Eeldatavasti on olnud tegemist enesetaputerroristidega.

St. Antonio katedraalis toimunud plahvatuse hetk sattus ka videokaamerale. 

Kõik lihavõttejumalateenistused riigi pealinnas jäetakse ära. Plahvatused toimusid katoliku kirikuis jumalateenistuse ajal. Valitsus kutsus kokku erakorralise nõupidamise. Alates kella 18.00 viiakse sisse komandanditund. Ajutiselt blokeeriti sotsiaalvõrgustikud ja sõuhtlusrakendused.

68
Tagid:
lihavõtted, Lihavõttepüha, terroriakt, terrorist, pommiplahvatus, plahvatused, plahvatus, Sri Lanka
Teema:
Sri Lanka plahvatusteseeria (7)