Valimisdebatid, milles osalesid Petro Porošenko ja Vladimir Zelenski, toimusid reedel, 19. aprillil

Zelenski valimisvõit tähendaks Ukraina senise poliitika lõppu

106
(Uuendatud 21:25 20.04.2019)
Ukraina presidendivalimiste esimene voor lõppes 31. märtsil Volodõmõr Zelenski veenva võiduga, teise tulemuse sai praegune riigipea Petro Porošenko. Presidendivalimiste teine voor toimub pühapäeval, 21. aprillil.

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. Küsitluste kohaselt võidab Ukraina presidendivalimiste teise vooru Volodõmõr Zelenski, kes ise rõhutab, et ta ei olegi poliitik, vaid lihtne inimene, edastab ERR  viitega "Aktuaalsele kaamerale". Vaatlejate hinnangul viib tekkinud olukord suure tõenäosusega presidendi võimu kärpimiseni Ukrainas.

Kuidas Zelenskõi Ukraina poliitikat lõhestab >>

"Ma ei ole poliitik. Ma pole üldsegi poliitik. Olen lihtsalt inimene. Lihtne inimene, kes on tulnud seda süsteemi lõhkuma. Ma olen, Petro Oleksijevitš, teie vigade ja lubaduste tulemus. Ja nii see on. See on nii ja saate sellest ka ise aru," ütles kandidaat Volodõmõr Zelenski debatil.

"Kas teie istuks lennukisse, mille piloot alles õpib lendama? Kas teie oleks nõus minema sellise kirurgi noa alla, kes teie peal lõikamist õpib? Kas teie oleks nõus andestama sellist ebakompetentsust? Aga miks siis presidendi või kaitsevägede ülemjuhataja kohal endale sellist asja lubada võib?" vastas seepeale presidendikandidaat ja praegune president Petro Porošenko.

Valimisdebatid, milles osalesid Petro Porošenko ja Volodõmõr Zelenski, toimusid reedel, 19. aprillil, Kiievi olümpiastaadionil täismajale. Kiievi Rahvusvahelise sotsioloogiainstituudi värske küsitluse kohaselt on 65,1% valijatest valmis hääletama Vladimir Zelenski, 34,9% Petro Porošenko poolt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Ukraina presidendivalimiste esimene voor lõppes 31. märtsil 2019 Volodõmõr Zelenski veenva võiduga, tema poolt hääletas üle 30% valijatest. Teise tulemuse sai praegune riigipea Petro Porošenko, kes sai peaaegu 16% hääletanute toetuse. Teine valimiste voor on kavandatud 21. aprillile.

Kirill Võšinski kommenteeris kaasvangide suhtumist Ukraina presidenti >>

Ukraina presidendivalimistel Euroopa Parlamendi vaatlusmissiooni juhtiv Rebecca Harms ütles, et märke Venemaa sekkumisest Ukraina valimisprotsessi ei ole tuvastatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Valimiste esimese vooru tulemusi seletas oma vene-vastaste seisukohtade poolest tuntud Euroopa Parlamendi missiooni juht Rebecca Harms sellega, et valijaskond oli viimase viie aasta arengu tulemuste suhtes rahulolematu ja pettunud. See võib tema hinnangul viia selleni, et inimesed hääletavad praeguse poliitilise eliidi vastu. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et lääneriigid on korduvalt süüdistanud Venemaad häkkerite rünnakutes ja Interneti kaudu oma poliitilisse tegevusse sekkumises. Ükski nendest kahtlustest ei ole hiljem kinnitust leidnud. Moskva on süüdistusi küberrünnakutes ja erinevates riikides valimiste mõjutamises korduvalt eitanud. Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "täiesti alusetuteks".

106
Tagid:
teine voor, Petro Porošenko, Volodõmõr Zelenskõi, presidendivalimised, Ukraina
Teema:
Ukraina presidendivalimised (75)
Samal teemal
Ukraina presidendivalimised