Soome riigipea Sauli Niinistö Allegro kiirrongis

Raudteel läbi tundra: president Niinistö läks Putinile külla

78
(Uuendatud 09:42 09.04.2019)
Kiirrong Allegro viis Soome riigipea Sauli Niinistö kohtumisele Venemaa liidriga Arktika foorumil, mis toimub Peterburis.

TALLINN, 9. aprill - Sputnik. Venemaa ja Soome presidendid kohtuvad viiendal rahvusvahelisel Arktika foorumil "Arktika - dialoogi territoorium", mis toimub 9.-10. aprillil Peterburis.

Erinevalt tema Eesti kolleegi Kersti Kaljulaidi eelseisvast Moskva-visiidist ei põhjustanud Sauli Niinistö visiit Venemaale Soomes, kus normaalseid suhteid naaberriigi juhiga peetakse endastmõistetavaks, mingit ažiotaaži. Soome presidendi pressiteenistuse teatel sõitis Sauli Niinistö Peterburi kiirrongil Allegro.

Foorum "Arktika - dialoogi territoorium" on traditsiooniliselt üks olulisemaid platvorme Arktika piirkonna probleemide ja perspektiivide arutamiseks rahvusvahelisel tasandil.

Foorumi peateema on "Arktika. Võimaluste ookean". Majandustegevuse arutelul on kolm põhisuunda: "Rannikualad", "Avameri" ja "Püsiv areng".

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul püüab Venemaa jätkuvalt tugevdada koostööd Arktika piirkonna riikidega.

"Olen veendunud, et ainult üheskoos suudame Arktika muuta rahu, stabiilsuse ja partnerluse territooriumiks," ütles ta oma tervituses foorumil osalejate ja külalistele.

Rõõmus ja reibas rong

Soome ja Peterburi vahel sõidavad mõlemas suunas iga päev neli Allegro kiirrongi. Allegro on Itaalia firma Alstom toodetud kahesüsteemne reisijate elektrikiirrong. Marsruudi pikkus on 407 km, sõiduaeg 3 tundi 27 minutit.

Rongi opereerib Soome firma Suomen Valtion Rautatiet (VR) ja AS Russian Railways (RŽD) ühisettevõte Oy Karelian Trans LTD.

Allegro - скоростной пассажирский двухсистемный электропоезд
CC BY-SA 3.0 / Otto Karikoski
Rong sai oma "firmanime" muusikatermini "allegro" järgi

Rong sai oma "firmanime" muusikatermini "allegro" järgi (lõbus, reibas, rõõmsameelne muusikatempo), mis suhtestub ka varem sellel liinil sõitnud rongi nimega "Sibelius", Soome helilooja Jan Sibeliuse järgi.

78
Tagid:
Arktika, poliitika, Vladimir Putin, Sauli Niinistö, Venemaa, Soome
Samal teemal
Putin ja Niinistö arutasid lendude ohutust Läänemere kohal
Niinistö võttis pinged maha: Balti riikide ründamist ei tule
Medvedev: Soome jääb Venemaa usaldusväärseks partneriks
Venemaa ja Soome suhteid hinnatakse suurepärasteks
Venemaa ja Soome presidendid kohtuvad Sotšis