Suikunud neiu

Tuhanded "laiskvorstid" haarasid kinni unistuste tööpakkumisest

120
(Uuendatud 10:45 31.03.2019)
Võimalus saada lihtsalt voodis vedelemise eest rikkalikult tasutatud ei jätnud tuhandeid huvilisi ükskõikseiks.

TALLINN, 31. märts - Sputnik. NASA ja Euroopa Kosmoseagentuur alustasid vabatahtlike otsinguid, kes oleksid valmis lebama 19 tuhande dollari eest 60 päeva järjest voodist tõusmata, vahendab RIA Novosti

Katses osalemise soovist on juba teada andnud tuhandeid potentsiaalseid kandidaate. "Eilsest alates on esitatud 1300 taotlust. Varem oleme saanud veel mitu tuhat. Palju soovijaid on Ühendkuningriigist ja USA-st.

Mina isiklikult olen saanud kirju Indiast ja Columbiast, kuigi minu e-posti aadressile ei ole mõtet taotlust saata, selleks on veebilehel eraldi kontakt," ütles Saksamaa õhu ja kosmosekeskuse (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt (DLR)) Kosmosemeditsiini instituudi ametlik esindaja Friederike Wütscher, lisades, et valiku eeltingimuseks on saksa keele vaba valdamine.

"Kindlasti on soovijaid ka Venemaalt, kuigi ma ise ei ole neid kohanud," ütles ta.

Halloo, kosmos! >>

Eksperiment koosneb 15-päevasest ettevalmistusest, 60 päevast voodis, mille jooksul korraldab enam kui 100 teadlast mitmesuguseid uuringuid kaalutuse mõjust inimese kehale ja 14-päevasest taastusravist.

NASA tunnistas Opportunity surnuks >>

Selleks, et saada üheks 24-st osalejast, tuleb läbida keeruline valik, mis hõlmab küsimustiku täitmist, intervjuud ja psühholoogilist hinnangut valmisolekuks katsealustega liituda. 

Friederike Wütscheri sõnul tehakse kõik selleks, et minimeerida osaleja projektist enneaegse lahkumise riski. "Loomulikult võib eksperimendist igal ajal lahkuda, kuid me püüame sellist arengut igati vältida. Püüame ettevalmistava etapi käigus osalejaid võimalikult hästi tundma õppida.

Selleks on meil psühholoogide meeskond, kes osaleb ka astronautide valikul. Teisest küljest, kui katse käigus tekivad hoolimata ettevalmistusest ja toetustest, näiteks meditsiinilise iseloomuga raskused, siis me palume ise inimesel eksperiment katkestada," ütles ta.

Kosmosejaama saadeti eestlaste loodud mõõtmisseade >>

Wütscheri sõnul ei tähenda katse osalejate täielikku isoleerimist, kuigi nad paigutatakse eraldi boksidesse ja nad ei näe oma sugulasi ja sõpru. See-eest saavad nad kasutada telefoni, internetti ja telerit.

"Kui tekib vaba hetk ja soovi on, saame neile näiteks korraldada kohtumisi, saame viia voodi ajutiselt teise ruumi või isegi ühisesse suurde saali, kus mahub palju voodeid" ütles Wütscher.

NASA saatis kosmosesondi Päikest uurima >>

Instituudi esindaja sõnul ei anna eksperimendis osalemine õigust kosmosesse lennata ega astronaudi kutsele. "Me teeme seda astronautide jaoks, katse tulemusi rakendatakse kosmoses, kuid loomulikult ei ole osalejatel võimalust astronaudiks saada," ütles ta.

120
Tagid:
Saksamaa, kosmos, ESA, NASA, unetus, uni
Samal teemal
Ikka need jänkid ehk kuidas USA jälle "kuuraja" ette võttis