Ukraina presidendivalimised

Valimised märgitud kaartidega: Porošenko jokkerid

85
(Uuendatud 19:48 27.03.2019)
Surnud "reservväelased" aitavad Petro Porošenkol poliitiliselt ellu jääda. Ja kui mitte, siis tema peakorteris mõeldi välja plaan ka läbikukkumise puhuks, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Olga Bugrova.

Ukraina valijate riiklik register on avanud nende silmad, kes mingil põhjusel ikka veel usuvad presidendivalimiste aususesse. Internetiväljaande "Strana.ua" andmetel on umbes 200 000 surnud kodanikku kantud "reservina" registrisse. Teatatakse, et need isikud kas surid loomulikku surma või langesid Donbassi relvastatud konflikti ajal territooriumil, mida Kiiev ei kontrolli. Mõned neist on väga tuntud inimesed. Näiteks pataljoni "Somali" ülem Mihhail Tolstõhh, kelle kutsung oli "Givi" või isehakanud Donetski Rahvavabariigi juht Aleksandr Zahhartšenko. Millistes valimisjaoskondades nad hääletama tulevad, on üksikasjalikult kirjas.

Sellele on kaks seletust. Kas riikliku registri töötajad tegelevad okultismiga ja usuvad, et Žukovski balladi parafraseerides "südaööl tõuseb valija hauast", või kindlustatakse end juhuks, kui valitseval presidendil tekib "remiis" - kaardimängus nimetatakse nii puuduvõttu. Ja sellisel juhul ongi langenud "reservväelaste" häältest rohkem kasu kui kaardipetturi varrukast võetud jokkerist.

Kõik on loogiline, kui eesmärk on Petro Porošenkoga valimiste võidujooksus hingetuseni kaasa mängida. Kui siin poleks ühte "aga". Riigi registri portaali jaotises "Vastutus rikkumiste eest" on kirjutatud: "Ukraina seadused näevad ette kriminaal-, haldus- ja muu juriidilise vastutuse: 1) valija kohta tahtlikult ebatäpsete andmete või teabe tahtliku esitamise eest tema mitmekordse kandmise eesmärgil registrisse," kirjutab raadio Sputnik kolumnist Olga Bugrova.

On selge, et keegi selle eest ei vastuta. Kasvõi juba sellepärast, et kui tuua kohtu ette kõik, kes eelseisvates valimispettustes või lihtsalt ebaausates valimiste mängudes osalevad, kaasa arvatud Porošenko tohutu programmiga "Turbota" ("Hoolitsus") altkäemaksu saanud kodanikud, jääks Ukraina rahvast tühjaks.

Nii et esialgu on kõik korras. Välja on töötatud plaan isegi juhuks, kui Petro Porošenkol ei lähe õnneks uuesti presidendiks saada. Tema peakorterist on välja lekkinud teave, et "Petro Porošenko blokk "Solidaarsus" nimetatakse lihtsalt ümber "Solidaarsuseks", Porošenko kandideerib parlamenti selle esinumbrina ja jääb kindlasti poliitikasse edasi.

Ukraina presidendivalimised>>

Eriti väärtuslike omadustena rõhutavad Petro Oleksijevitši valimiststaabi liikmed tema suhtelist noorust ja rahuldamata ambitsioone. Nii et šokolaadis on ta igal juhul.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

85
Tagid:
Petro Porošenko, president, valimised, Ukraina
Teema:
Ukraina presidendivalimised (73)