Mehitamata lennuaparaat Orion-E

Maailmaturule jõudis Venemaa võimekas luuredroon

109
(Uuendatud 12:04 26.03.2019)
Drooni "Orion-E" peamisteks ülesanneteks on õhuluure ja patrullimine, maa- ja veepealsete objektide koordinaatide kindlaksmääramine ja piirkonna topograafiline salvestamine.

TALLINN, 26. märts - Sputnik. Esmakordselt välismaal esitletakse Malaisias toimuval lennundusmessil LIMA-2019 Venemaa luuredrooni "Orion-E", vahendab RIA Novosti UAV tootja - grupi "Kronstadt" pressiteenistuse teadet. Näitus toimub 26. – 30. märtsini Malaisias Langkawi saarel.

THeMISe platvormile ehitatud mehitamata lahingusüsteem on ehitatud kahasse Singapuri firmaga ST Kinetics ja kannab nime Adder. Tema relvastusse kuuluvad 7.62mm ja 12.7mm kuulipildujad ning  40mm automaatne granaadiheitja CIS 40 AGL või CIS .50MG kuulipilduja.
© Sputnik / Александр Мельников

Kontsernis "Kronstadt" toodetav õhuluurekompleks "Orion-E" saab olema rahvusvahelisel õhu- ja kosmose ning mereväe tehnikanäituse LIMA peamiseks ekspositsiooniks," öeldakse teates.

Ettevõte selgitas, et "Orion-E" on esimene Venemaa pika lennuajaga luuresüsteem, mis kuulub rahvusvahelise klassifikatsiooni järgi MALE klassi.

Kompleksi peamisteks ülesanneteks on õhuluure ja patrullimine, maa- ja veepealsete objektide koordinaatide kindlaksmääramine ja piirkonna topograafiline salvestamine.

Беспилотный летательный аппарат
© Sputnik / Aleksey Filippov
Orioni vaatluskaamera

"Orion-E" maksimaalne stardimass on üks tonn ja maksimaalne kandevõime 200 kilogrammi. "Orion-E" on esimene MALE klassi UAV (mehitamata lennuvahend), mis on täielikult arendatud Venemaal ja ehitatud kodumaistest komponentidest. "Orion-E" lennu kestus on kuni 24 tundi," teatati kontsernist "Kronstadt".

USA ekspert rääkis Venemaa ülekaalust lahingrobotite vallas >>

"Kronstadt" koondab mitmeid Venemaa kõrgtehnoloogiliste toodete ja lahenduste väljatöötamisele ja tootmisele spetsialiseerunud ettevõtteid, mis toodavad tehniliselt keerulisi,a õhus, merel ja maal ohutuks kasutamiseks mõeldud seadmeid.

109
Tagid:
mehitamata lennumasin, droonifoto, luuredroon, droon
Teema:
Droon (39)
Samal teemal
Relvanäituse IDEX-2019 huvitavamad eksponaadid