Vladimir Zelenski Lvovis valijatega kohtumas

Ekspert nimetas Zelenskit Ukraina presidendivalimiste liidriks

83
(Uuendatud 16:15 19.03.2019)
Meelelahutaja Volodõmõr Zelenskist on saanud Ukraina presidendiralli absoluutseks liidriks, leiab Ükraina politoloog Jelena Djatšenko.

TALLINN, 19. märts – Sputnik. Nii kommenteeris ta teadaannet sellest, et viimaste sotsioloogiliste küsitluste andmeil on Zelenski peaaegu kõigis Ukraina oblastites liidrikohal ning tema populaarsusreiting on ületanud 30 protsenti, vahendab RIA Novosti

Djatšenko meenutas, et läinud aasta kevadel ja suvel vastas ligikaudu 60 protsenti küsitletuist sotsioloogidele, et esimese ešeloni poliitikute hulgas ei ole kandidaati, kelle poolt nad võiksid hääletada.

"Mitte keegi tegevpoliitikuist ei pakkunud valijaskonnale huvi. Nüüd me näeme, et ligikaudu 30 protsenti elanikkonnast toetab Zelenskit. Valijad näitavad niiviisi oma soovimatust hääletada kellegi tegevpoliitiku poolt. Nüüd on tema presidendiralli absoluutseks liidriks," ütles ta. 

Samas arvab politoloog, et praegu seisab Zelenski ja tema meeskonna ees kaks peamist ülesannet: tuua ned valijad valimisjaoskondadesse ja kaitsta oma häält, see tähendab, tagada vaatlejatele ka paralleelne häälte ülelugemine.

"Ta tahab Venemaa hävitada." Kes saab pärast Porošenkot Ukraina presidendiks >>

Ukraina presidendivalimised toimuvad 31. märtsil. Riigipea ametikohale preteenderib 39 kandidaati. Presidendikandidaatide populaarsustabelit juhtis kuude kaupa erakonna Batkivštšõna juht Julia Tõmošenko, kuid jaanuaris läks Zekenski temast mööda. Nüüd on Tõmošenko langenud kolmandale kohale, teisel kohal aga on praegune president Petro Porošenko, kelle reitinguks on ligikaudu 20 protsenti.

83
Tagid:
Porošenko, presidendivalimised, presidendikandidat, Ukraina
Teema:
Ukraina presidendivalimised (75)
Samal teemal
"Kõik läheb Porošenko stsenaariumi järgi" - Ukraina president mängib kõik üle