Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019, ilustreeriv foto

Briti valitsus: oleks raske õigustada hääletuse korraldamist

63
(Uuendatud 22:19 17.03.2019)
Briti valitsus hoiatas pühapäeval, et võib loobuda järgmisele nädalale kavandatud kolmandast parlamendihääletusest Euroopa Liiduga sõlmitud lahkumisleppe üle, kui valitsus ei näe selle läbimineku ja Brexiti pikaajalise edasilükkamise vältimise võimalust.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. "Oleks raske õigustada hääletuse korraldamist, kui te teate, et te kaotate selle," ütles kaubandusminister Liam Fox Sky Newsile, vahendas ERR.

Briti parlament lükkas brexiti leppe taas tagasi >>

"Me toome leppe tagasi ainult juhul, kui me oleme kindlad, et piisav arv meie kolleege /.../ on valmis seda toetama, et me saaksime selle parlamendist läbi," sõnas rahandusminister Philip Hammond BBC-le.

Briti parlamendi alamkoda toetas neljapäeval suure häälteenamusega Euroopa Liidult Brexiti asjus vähemalt kolme kuu pikkuse ajapikenduse küsimist. 

12. märtsi õhtul esitas Briti peaminister Theresa May parlamendile hääletamiseks küsimuse riigi "pehmest" väljumisest Euroopa Liidust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

May sõnul on pakutud Brexit'i versioon parim võimalik. Hääletuse tulemusena oli May ettepaneku poolt 342, vastu 391 saadikut.

Briti parlamendi läbikukkunud hääletus Ühendkuningriigi "pehme" väljumise üle ELst on möödnud nädala "kuumim" eurouudis. See ei ole siiski viimane selleteemaline hääletus, on Venemaa politoloog Juri Svetov kindel, vahendas uudisteporaal Sputnik Eesti

Brexiti elav logo: Theresa May peab veel veidi kannatama >>

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 29. jaanuaril keeldus Briti parlament muudatuste tegemisest Brexiti lepingu eelnõusse, mis oleks lükanud riigi väljaastumise ELst edasi kuni 31. detsembrini 2019.

63
Tagid:
hääletus, EL, Brexit, Suurbritannia
Teema:
Brexit – protsess läks käima (126)
Samal teemal
Brexit – protsess läks käima