Gruusia endine president ja Odessa oblasti endine kuberner Mihhail Saakašvili

Saakašvili: Porošenko on valmis Krimmi Venemaa osana tunnustama

117
Mihhail Saakašvili rääkis jutuajamisest Petro Porošenkoga, kus too rääkis võimalikest tingimustest, mille korral Ukraina loobub Krimmist.

TALLINN, 13. märts - Sputnik. Gruusia endine president ja Odessa oblasti endine kuberner Mihhail Saakašvili tegi avalduse, milles teatas Ukraina presidendi Petro Porošenko valmisolekust tunnustada teatud tingimustel Krimmi kuulumist Venemaale.

YouTube'i kanalis "Külas Gordonil" ("В гостях у Гордона") ilmunud intervjuus rääkis Saakašvili oma vestlustest Porošenkoga.

Odessa oblasti endine kuberner väidab, et Ukraina president oli valmis sõlmima kokkuleppe, millega Kiiev tunnustab poolsaare Venemaa Föderatsioonile kuulumise seaduslikkust ning saab vastutasuks NATO ja Euroopa Liidu liikmeks.

"Mul oli jutuajamine Porošenkoga ja ta ütles mulle: "Tead, Miša, sa oled ju juba harjunud mõttega, et Lõuna-Osseetia ja Abhaasia ei pöördu kunagi tagasi Gruusiasse, samamoodi nagu peaksime meie harjuma ideega, et Ukrainal pole enam Krimmi - kuid selle eest vahetame me selle liikmelisuse vastu Euroopa Liidus ja NATOs," ütles Mihhail Saakašvili.

Krimmi konflikt Euroopat ei puuduta >>

Tema sõnul suhtus ta Porošenko sellisesse ettepanekusse skeptiliselt.

"Ma küsisin, kes talle ütles, et ma olen harjunud sellega, et meie territooriumid ei kuulu Gruusiale. Teiseks, kes ütles, et teid võetakse Euroopa Liidu ja NATO liikmeks, kui te ei tee midagi Krimmi "tagasivõtmiseks". Lisaks saab see olema ettekäändeks teie mittevõtmiseks, sest teil on territoriaalne konflikt. Ja kolmandaks - kes ütles, et Krimmiga kõik piirdub," ütles Saakašvili.

Gruusia endine president täpsustas, et vestlus toimus veel enne seda, kui Petro Porošenko sai Ukraina presidendiks.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 16. märtsil 2019 täitub viis aastat Krimmi rahvahääletusest, mille tulemusena sai Krimm Venemaa Föderatsiooni lahutamatuks osaks. Teadaolevalt pooldas 96,77% Krimmi Vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest poolsaare taasühinemist Venemaaga.

Ukraina ja Lääneriigid keeldusid Krimmi rahva tahte legitiimsuse tunnustamisest. Venemaa juhtkond omakorda on korduvalt teatanud, et rahvahääletus toimus täielikult kooskõlas rahvusvahelise õiguse normidega ning pole mingit põhjust jätkata vaidlust poolsaare kuuluvuse teemal.

Norra poliitik: läänemaailmal tuleb Krimm Venemaa osaks tunnistada >>

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul ei ole Venemaa Föderatsiooni jaoks "Krimmi küsimust" - see on igaveseks suletud.

117
Tagid:
Petro Porošenko, Mihhail Saakašvili, Venemaa, Ukraina, Krimm
Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Samal teemal
Saakašvili rebis ketist lahti
Tbilisi kohus mõistis Saakašvili tagaselja vangi
Trump G7-l: Krimm kuulub Venemaale. USA uued vaenlased
Saksamaa endine kantsler Krimmi tunnustamisest Venemaa osana
Suri Krimmi eestlaste ajaloo talletaja