Aluspüksid kosuvad: Suurbritannia valmistub vastu astuma Venemaale Arktikas, illustreeriv foto

Aluspüksid kosuvad: Suurbritannia valmistub vastu astuma Venemaale Arktikas

117
(Uuendatud 15:30 02.03.2019)
Britid saadavad oma jalaväelased Norrasse, et NATO põhjakülge agressiivse Venemaa eest kaitsta. See on põhjas. Ilmselt on Briti sõjaväe igivana külmakartlikkuse probleem lahendatud.

Anna Razvaljajeva, raadio Sputnik

Me elame imelisel ajal, mida meie mitte nii kauged (aja mõttes) esivanemad nimetaksid kahtlemata "helgeks tulevikuks". Veel paar aastakümmet tagasi oli iga vähegi ambitsioonika mehe peas vähemalt kümmekond ideed. Ainuke küsimus, mida vähestel õnnestus lahendada, oli, kust saada raha, et need ellu viia. Nüüd on ajad muutunud ja olukord vastupidine - raha on, aga kust võtta ideid, mille peale seda kulutada?

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega >>

NATO on kuludele alati ülalt alla vaadanud. Deklareeritud rahu ja headuse ideede kõrguselt. Kui salakaval Venemaa ei oleks rööbastelt maha tulnud, oleks ta tulnud välja mõelda. Nii rööpad, mahatulemine, kui ka Venemaa ise. Ilma temata oldaks nagu ilma käteta. Kabinettides käib kibe töö, uusi väljakutseid ja ohtusid on nii palju, et vaevu jõutakse uusi projekti kirjutada: eraldada sinna, saata sinna, kohe, viivitamatult, palju.

Maailmas on kõik juba ammu riikide vahel ära jagatud. Neil, kes salakavalaga piirnevad, on uskumatult vedanud. Nemad saavad tervise kahjustamise eest piima ning tasuta sõidu talonge. Ja muidugi toetusi, kirjuta aga projekt. Kaevuda, siis ümber kaevuda, siis edasi kaevuda ja kõik jälle üles kaevata. Selle aja peale leiutab Venemaa jälle midagi, siis võib vana maha matta ja uuesti otsast alustada.

Mingil hetkel läks projektidega kitsaks. Raha pole kuhugi panna aga ideid pole kusagilt võtta. Ja hakkaski nende riikide sõjavägi, mis agressori piiril ei asu, huuli närima - ütlevad, et me tahame ka mõõka kõri peale, buldogikutsikat kätte ja trummi jalutusrihma otsa.

Ja siis plahvatas – ega siis oht ei pea ähvardama ainult maapealt. On ju olemas kummaline salapärane Arktika, kus vene karu midagi toimetab.

Paremat ei saa tahtagi - piire õieti pole, ookean, jää, peaaegu pool aastat on pime ja ei mingeid tunnistajaid. Ideaalne olukord raha eraldamiseks - sülg hakkab jooksma. Ja NATO sõjaväelased hakkasidki kaevuma.

Ohud hakkasid tulema üksteise järel, paber läks printerisse, "kallis, ära mind veel oota, veel üks nõupidamine". Erutusid isegi need riigid, kes otsivad Arktikat gloobuse alumiselt poolelt.

Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid >>

Ja nüüd teatab juba kuningata kuningriik, et tegutseb vastavalt aja vaimule. Varsti-varsti hakkavad Arktikasse lendama lennukid, mis näevad kõike, kuulevad kõike ja katsuvad kõike. Põhja-Norrasse saadetakse üle tuhande briti merejalaväelase, kes hakkavad liigset raha kulutama. Värise, agressor!

Loomulikult tasub meenutada ka mineviku ebaõnnestumisi. Lõppude lõpuks on britid selles piirkonnas juba harjutanud. Tookord olid vaid väikesed külmad aga pühkisid vaprad britid õppustelt minema. Räägitakse, et midagi suurt külmus millegi britipärase külge. Lahtitulemisega tekkis probleem. Selle tulemusena keeldusid eriüksuslased oma baasist väljumast ja õppustel osalemast.

Nüüdseks on ilmselt küsimus lahendatud ja liikmete eest hoolt kantud. Võimalik, et neile telliti kallimad karvased soojad aluspüksid. Võib-olla viiakse sõdurid üle teisele kütusele: kangemale vedeliku või puhta piirituse tarbimisele, sest see jääb ka pakasega vedelaks ja vedelaks löömise eest pole vaenlasega kohtudes pääsu.

See ei ole siiski peamine. Peamine on see, et hullunud printer prindib muudkui ähvardusi, manöövrid ei vähene ja Arktikat võib veel kaua soojaks kütta. Ja sellel vaikselt oma käsi soojendada.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

117
Tagid:
sõjavägi, armee, poliitika, Arktika, Venemaa, Suurbritannia
Teema:
Arktika (25)
Samal teemal
Venemaa toetab Arktika probleemide lahendamist konstruktiivse dialoogi abil
Holland süüdistab Venemaad NATO Arktika-õppuste segamises
Politoloog: USA on möönnud oma jõuetust Arktikas
Mis on Putini Londoni kesklinna ilmumise taga
Briti kaitseministeerium ennustas Venemaale maailmavalitsemist
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega