NATO endine peasekretär Anders Fogh Rasmussen

Eraldada "valge" "venest" - kuidas NATO endine peasekretär rõhumisele rõhub

96
(Uuendatud 13:33 23.02.2019)
Niisiis, Venemaa naabrid kas kuulavad demokraatia ja vabaduse häält või ootab neid ees häving, unustus ja agressiivne saabas. Endine NATO peasekretär, seltsimees Rasmussen jagas Ukraina ajakirjanikega oma vaateid.

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Viimasel ajal on palju kirjutatud leetrite puhangust Ukrainas. Ei hakka sellesse süvenema, kuid kaudselt kinnitab see fakti, et paljudel sealmaal käed sügelevad. Uljad poisid keerasid asju kokku, viskasid ihaleva pilgu naabritele ja tulid mõttele, et miks mitte veel üks üritus korraldada? Võib-olla leidub veel kedagi, keda nende eeskuju inspireerib.

Moskval on läänes palju sõpru - varjatuid ja avalikke >>

Kiievi külmunud kõrvad näevad muidugi jubedad välja, kuid vanaema viha on hindamatu. Nende lihtsate kuttidega nõustuvad ka aadlimehed Põhja-Atlandi randadelt. Mäletame ajaloost, kui tahate, et asi hukka läheks, peab intelligents rahvale lähedal olema.

Siin tekib suur süntees - kui ühe riigi intelligents on solidaarne teise riigi rahvaga, võite proovida ja asja tuksi keerata. Võib hakata präänikuid küpsetama.

Vabad Ukraina ajakirjanikud tulid vaba mehe Anders Fogh Rasmusseni, endise "kõigi ülemate ja nuustikute ülema" juurde ja võtsid ette auto-treeningu oma probleemide lahendamiseks: kuidas ÜRO väed sisse tuua, kuidas Venemaa välja saada, kuidas inimeste liikumine nurja ajada. Ja siis pöördusid nende märjad unenäod Valgevene poole.

Rasmussen seletas, et näete, ka seal elavad inimesed. Kuidas saab seal elada ilma riigi reformimiseta vastavalt headele Atlandi põhimõtetele? Tuleb joosta, tõmmelda ja proovida neile meeldida. Kes seda ei tee, on rumal ja maakas.

Ukraina president nimetas NATO endise peasekretäri oma nõunikuks >>

Valgevene külje all on Venemaa. Üldiselt tuleks nendele räpastele Moskva käppadele kasvõi vastu vahtimist anda. Ütleb, et kui nad ei võta midagi ette Venemaa vältimatu agressiooni vastu, siis ootab neid ees sõjastsenaarium. Ei usu? Tahate, ma näitan, mul on.

Veel peab Valgevene hakkama kiiresti reflekteerima. Tuleb kõigepealt aru saada, et ta pole ideaalne, seal on kõik halb, siis tuleb häbeneda, ja siis hakata nende kompleksidega võitlema. Alustada reformidega sel raskel teel demokraatia ja vabaduse suunas.

Aitab kohapeal tammumisest. Habe on juba ammu moest läinud aga teil on ikka vuntsid nagu Pesnjarõdel (Valgevene menukas muusikakollektiiv - toim.). On aeg vanad sõbrad majast välja visata ja omandada kola, nagu Balti riikides tehakse. Ja eraldada lõpuks "valge" "venest".

Üldiselt, ütleb, oleks juba aeg ära otsustada: kas sõbralikud reformid või rõhumine. Kas piits või präänik. Küll me teile präänikuid viskame. Mekki saate Kiievis proovida. Jah, maitseb mõru ja ajab puru, kuid vanaema on rahul. Tema on õigel pool.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

96
Tagid:
Ukraina, Venemaa, Valgevene, NATO, Anders Fogh Rasmussen
Samal teemal
Lukašenka kutsus üles lõpetama "arusaamatus" Donbassis
Moskva ja Minsk on mures NATO tugevnemise pärast Ida-Euroopas
Valgevenes oodatakse Minski ja Moskva adekvaatset vastust USA baasile Poolas