Gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamisel käesoleva aasta 18. veebruariks läbitud üle poole tee

Austria kinnitas oma toetust Nord Stream 2-le

88
(Uuendatud 10:22 21.02.2019)
USA president püüdis keelitada Austria kantslerit vene gaasist loobuma, kuid Sebastian Kurz selgitas endisele ärimehele ja miljardärile ametliku Viini loogikat.

TALLINN, 21. veebruar - Sputnik. Austria kantsler Sebastian Kurz kinnitas kohtumisel USA presidendi Donald Trumpiga oma riigi huvitatust gaasijuhtme Nord Stream 2 projektist.

Себастьян Курц
© Sputnik / Евгений Биятов
Austria kantsler Sebastian Kurz

Nagu teatas RIA Novosti, kõneles Kurz sellest riigi ringhäälingule ORF antud intervjuus. Ta tunnistas ühtlasi, et Trump püüdis keelitada Austriat USA gaasi kasuks gaasijuhtme toetamisest loobuma.

"Trump väljendus selgesti, et USA on selle projekti vastu, meie teame seda niigi. Meil ei ole muret USA-st gaasi ostmisega, kuid senikaua, kuni Venemaal on hind soodsam," märkis Kurz.

Ta lisas, et USA president peaks endise eesistujana ametliku Viini seisukohta mõistma. Kurz selgitas, et "Venemaa on meile selles küsimuses partnerina ahvatlevam."

Nord Stream 2 lõpliku saatuse otsustavad torude paigaldajad >>

Nord Stream 2 projekt näeb ette kahe Läänemeres Venemaalt Saksamaani ulatuva gaasijuhtme ehituse koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Uus gaasijuhe plaanitakse rajada olemasoleva Nord Streami kõrvale. Projekti käivitamist on oodata enne 2019. aasta lõppu.

Baltimaad, Poola ja Ukraina on järjekindlalt projekti elluviimise vastu. Viimastel aastatel on projekti kriitikutega liitunud USA, kuulutades selle "Kremli poliitiliseks tööriistaks".

Moskvas hinnatakse niisugust seisukohta katsena asendada avatud konkurents kunstlike tõkete ja piirangutega ameeriklaste gaasiäri kasuks.

Gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamisel käesoleva aasta 18. veebruariks läbitud üle poole tee. "Ühtekokku on paigaldatud umbes 700 kilomeetrit gaasijuhet 1224 kilomeetrist, seega üle poole," teatas Venemaa energiaminister Aleksandr Novak.

88
Tagid:
poliitika, gaas, Venemaa, USA, Austria, Sebastian Kurz, Nord Stream 2
Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Samal teemal
Nord Stream 2 lõpliku saatuse otsustavad torude paigaldajad
Saksamaa ja Prantsusmaa saavutasid Nord Stream 2 asjus kompromissi
Kurz EL-ile: Ukraina kriisi peab lahendama koos Venemaa ja USA-ga
USA suursaadik põhjendas oma ähvardusi seoses Nord Stream 2-ga