Betooniläbistav rakett S-13-Т

Relvanäituse IDEX-2019 huvitavamad eksponaadid

125
(Uuendatud 19:48 18.02.2019)
Abu Dhabis avati iga-aastane Lähis-Ida suurim relvamess IDEX-2019. Maailma juhtivad kaitsetööstusettevõtted tutvustavad siin oma viimaseid saavutusi.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Venemaa saadab tavapäraselt IDEX-ile esindusliku delegatsiooni, selgi aastal osaleb üritusel enam kui 50 relvatööstuse ettevõtet, vahendab RIA Novosti.

Balti laevastiku korvett
© Sputnik / Александр Подгорчук

Relvamess toimub 17.-21. veebruarini Araabia Ühendemiraatides.

Venemaa tutvustas uusi betooni läbistavaid rakette S-13-T

"Rakett S-13-T suudab läbistada soomus- või betoontõkke ning jätkata lendu etteantud sihtmärgini," teatas toote loonud ettevõtte Tehmaš peadirektor Vladimir Lepin.

"IDEX-2019 esitatakse esmakordselt veel mitut tüüpi lennumasinate rakette ja lõhkeseadmeid.

ARMY-2018-l avalikkuse ette toodud raketti S-13-T raketti näidatakse siin esimest korda väljaspool Venemaad," ütles Lepin.

Uudisteagentuuri vestluspartner selgitas, et 122 mm rakett, millel on kahemooduliline läbistav fugasslõhkepea, on ette nähtud raudbetoonist varjualustes hoitavate lennukite, lennuradade ja muude tugevdatud sihtmärkide hävitamiseks.

USA eriüksused tahavad vene relvi >>

"Tehmaš" kuulub riigiettevõttesse "Rosteh" ning on laskemoona- ja spetsiaalkemikaalide tööstuse valdusettevõte.

Kontsern toodab täppismoona suurtükkide ja tankide jaoks, mitmesuguseid tavamürske, reaktiivmiinipildujasüsteeme, juhitamatuid rakette lennumasinatele, väikesekaliibrilist laskemoona ja lennukipomme.

Lõpetatud on ka uusima õhk-maa tüüpi raketi "Broneboištšik" (S-8OFP) riiklikud testid

Otsustamisel on tema relvajõududesse tarnimise alguskuupäev.

Sõltuvalt sütiku seadistustest suudab ka "Broneboištšik" tungida läbi sihtmärkide ees olevate takistustele, plahvatades vajadusel kas takistuse ees, kohe selle taga või siis teise mooduliga vajaliku kauguseni lendu jätkama.

S-8OFP hakkab täiendama 80-mm kaliibriga juhitamatute rakettide S-8 perekonda ja on mõeldud lennukitele Su-25 ja kopteritele Mi-8.

Allpool relvanäituse IDEX-2019 huvitavamad eksponaadid.

 • Külastaja uurib Vene relvatootja Orsis väikesemõõdulist automaati. 
  Külastaja uurib Vene relvatootja "Orsis" väikesemõõdulist automaati. 
  © Sputnik / Александр Мельников
 • Külastajate huvi tekitas Venemaa sõduri varustuskomplekt Ratnik-2. Uus vest suudab taluda kuni kümmet snaipripüssi kuuli tabamust.
  Külastajate huvi tekitas Venemaa sõduri varustuskomplekt "Ratnik-2". Uus vest suudab taluda kuni kümmet snaipripüssi kuuli tabamust.
  © Sputnik / Александр Мельников
 • Kontsern Kalašnikov esitas esmakordselt kamikaze-drooni KUV, mis plahvatab sihtmärgini jõudes.
  Kontsern "Kalašnikov" esitas esmakordselt "kamikaze-drooni" KUV, mis plahvatab sihtmärgini jõudes.
  © Sputnik / Александр Мельников
 • Kontsern Kalašnikov esitas esmakordselt kamikaze-drooni KUV, mis plahvatab sihtmärgini jõudes.
  Kontsern "Kalašnikov" esitas esmakordselt "kamikaze-drooni" KUV, mis plahvatab sihtmärgini jõudes.
  © Sputnik / Александр Мельников
 • Külastaja uurib Vene relvatootja Orsis snaiprivintpüssi T-5000.
  Külastaja uurib Vene relvatootja "Orsis" snaiprivintpüssi T-5000.9
  © Sputnik / Александр Мельников
 • Esimest korda demonstreerisid Vene relvameistrid välismaal seniitraketikompleksi Pantsir-ME, mis on mõeldud paigaldamiseks laevadele ja suudab toime tulla väga erinevate ohtudega õhust.
  Esimest korda demonstreerisid Vene relvameistrid välismaal seniitraketikompleksi Pantsir-ME, mis on mõeldud paigaldamiseks laevadele ja suudab toime tulla väga erinevate ohtudega õhust.
  © Sputnik / Александр Мельников
1 / 6
© Sputnik / Александр Мельников
Külastaja uurib Vene relvatootja "Orsis" väikesemõõdulist automaati. 

Lõpetuseks prantslaste "Nexter Roboticsi" universaalne taktikaline robot OPTIO-X20, mis kujutab endast Eesti ettevõtte "Milrem" roomikplatvormile THeMIS paigaldatud Nexteri 20mm kaliibriga kaugjuhitavat kuulipildujasüsteemi. 

Универсальный тактический робот OPTIO-X20 от компании Nexter Robotics на международной выставке вооружений IDEX-2019 в Абу-Даби.
© Sputnik / Александр Мельников
"Milremi" ja "Nexter Roboticsi" universaalne taktikaline robot OPTIO-X20

Teine THeMISe platvormile ehitatud mehitamata lahingusüsteem on ehitatud kahasse Singapuri firmaga ST Kinetics ja kannab nime Adder. Tema relvastusse kuuluvad 7.62mm ja 12.7mm kuulipildujad ning  40mm automaatne granaadiheitja CIS 40 AGL või CIS .50MG kuulipilduja.

Беспилотная гусеничная модульная платформа THeMis c дистанционной оружейной станцией DM 40/50 на международной выставке вооружений IDEX-2019 в Абу-Даби.
© Sputnik / Александр Мельников
Teine THeMISe platvormile ehitatud mehitamata lahingusüsteem kannab nime Adder. 

Nagu Sputnik Eesti mõni aeg tagasi kirjutas, võeti Vene Föderatsiooni relvajõududes testi-häirevalmidusse ka lasersüsteemid "Peresvet" — sõjavägi hakkas nende reaaloludes kasutamist harjutama ja vajalike allüksuste oskusi lihvima. Sellest teatas viitega Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumile ajaleht "Krasnaja Zvezda". 

125
Tagid:
Eesti, Venemaa, relvaost, relvatarne, relvamüük, Abu Dhabi
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega