Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud - petturid kinnitavad

138
(Uuendatud 10:09 15.02.2019)
Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

Vladimir Kornilov, RIA Novosti kolumnist

Venemaa-vastase hüsteeria esimeseks ohvriks sai 37-aastane Hawaii esindaja Kongressis, majori auastmes 37-aastane Iraagi sõja veteran, esimene samoa päritolu Ameerika Esindajatekoja liige Tulsi Gabbard. Ta on juba kuulutanud, et ehitab oma kampaania üles sõjavastasele retoorikale ja üleskutsele loobuda Ameerika "režiimi muutmise" praktikast ning see muutis ta kohe eliidile sobimatuks.

Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse >>

Tal ei jõudnud veel ametlikult oma osalemisest 2020. aasta valimiskampaanias teatada, kui peavoolumeedia teda juba ründama asus. Selle võitluse lipulaevaks sai NBC, mille uudisteküljel avaldati hävitav "uurimus", kus jõuti järeldusele, et Tulsi on "Kremli kandidaat". Moskva olevat oma valiku juba teinud ja propageerib nüüd major Gabbardit Ameerika Ühendriikide tulevase presidendina.

Selle uskumatu järelduse aluseks oli "küberjulgeolekule spetsialiseerunud" firma New Knowledge analüüs. Ettevõtte "usaldusväärsuse" rõhutamiseks mainis NBC News, et tolle uurimusi kasutas ka "Venemaa sekkumist" uurinud Senati komitee. Seejuures "unustas" NBC mainida, et vaid paar nädalat enne "Vene agent" Gabbardist teatamist tabati New Knowledge pettuselt ja võltsingu korraldamiselt, mis olid taas seotud Venemaa süüdistamisega sekkumises Ameerika valimistesse.

Tegemist on jõudude paigutuse seisukohalt USA Senatis väga olulise Alabama osariigi kampaaniaga 2017. aastal. Tookord läksid demokraat Doug Jones ja vabariiklane Roy Moore valimisvõitluses "rinnutsi". Kampaania üks resonantsemaid hetki oli Venemaa süüdistamine Moore'i toetamises. Peaaegu kõik Ameerika suuremad meediaväljaanded teatasid, et mitu tuhat Kremli trolli püüavad vabariiklast toetada ja üks ajakiri esitas isegi küsimuse, kas Moore ei kuulunud "tukkuvate" nõukogude agentide võrgustikku.

RIA Novosti juhtis juba tollal tähelepanu nende süüdistuste absurdsusele ja sellele, kui saamatult "Kremli trollid", kes ilmselgelt ei oska vene keelt ja kasutavad seetõttu kirillitsas abrakadabrat, ning järeldas mõistlikult, et see operatsioon oli selge võltsing. Nüüdseks on need oletused täielikult kinnitust leidnud.

New York Times avaldas hiljuti Jones'i kampaaniameistrina Alabamas tegutsenud New Knowledge'i sisearuande. Dokumendis on selgelt öeldud, et kõik "Vene trollid" on New Knowledge'i kätetöö. See tähendab, et just see ettevõte lõi tuhandeid võltskontosid, kus kasutati kirillitsat ja mis väidetavalt toetasid Moore'i, ja seejärel lõhkasid skandaali, et süüdistada vabariiklasi sidemetes Kremliga.

Nüüd seletab ettevõtte pettust tunnistanud direktor Jonathan Morgan, et tegemist oli vaid "teadusliku eksperimendiga", mis väidetavalt ei mõjutanud valimiste tulemust ja millele kulus vaid tühised 100 tuhat dollarit.

Kuid möönab seejuures ise, et Kremli agendi süüdistuste eesmärk oli tema toetajate valimisaktiivsuse allasurumine ja demokraatliku partei valijate aktiveerimine. Üldiselt see eesmärk saavutatigi ja Jones võitis valimised minimaalse 1,7 protsendilise ülekaaluga.

Raske öelda, milline oli New Knowledge saja tuhande dollari osakaal demokraadi valimisvõidus, kuid tuleb meeles pidada, et Ühendkuningriigis lüüakse ikka veel lärmi selle üle, et just Venemaa määras Brexiti rahvahääletuse tulemuse, kulutades poliitreklaamile Facebookis väidetavalt 97 senti. Seega 97 senti võib rahvahääletuse tulemuse määrata aga 100 tuhat dollarit on tühiasi.

"Leningradi paadimees". USA-s selgus universumi "peahäkker" >>

Igal juhul senaator Jones täpselt nii ütleski, et see "tühiasi" ei saanud valimiste tulemust kuidagi mõjutada. Teades, et tema võit oli kahtluse alla seatud, loobus Jones New Knowledge'i operatsioonist ja nõudis isegi föderaalset juurdlust.

Ka miljardär Reed Hoffman (LinkedIn'i võrgustiku asutaja), kes New Knowledge'i rahastas, oli sunnitud vabandama. Kuid nagu näete, ei olnud see suur skandaal NBC-le piisavaks põhjuseks seada kahtluse alla pettusega seotud firma järeldused, mis puudutavad "Venemaa sekkumist" Tulsi Gabbardi kampaaniasse.

Vähe sellest, kanal jätkas oma rünnakut potentsiaalse presidendikandidaadi vastu, korraldades hiljuti sõna otseses mõttes "ristküsitluse" tema Süüria visiidi ja kohtumise kohta Bashar Assadiga. Kanali juhtkond viskus Gabbardi kallale, ilmutades uskumatut asjatundlikkust Süüria asjades ja süüdistades saadikut Süürias Assadi vastu võidelnud Ameerika sõdurite reetmises.

Venemaa pealinn Moskva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Major pidi ajakirjanikele püüdlikult seletama, et Ameerika Ühendriikide ametlik sihtmärk Süürias ei olnud mitte Assad, vaid ISIS*. Aga kas see kedagi Ameerika ajakirjanduslikes ringkondades üldse huvitab? On selge, et USA peavoolumeedia ei peatu.

Presidendivalimiste kampaania arenedes "Venemaa sekkumise" süüdistused üksnes laienevad, süvenevad ja muutuvad veelgi absurdsemaks. Näiteks hiljuti tsiteeris NBC tuntud saatejuht Rachel Maddow luureasutuste aruannet, et Venemaa ja Hiina on võimelised tekitada probleeme Ameerika Ühendriikide elektri- ja soojusvarustuses ning hakkas avalikkust hirmutama võimalusega, et kujutage ette, kui Venemaa jätaks praeguste külmadega kodud kütteta ja õnnetud ameeriklased külmuksid surnuks. "Teisisõnu, oleme me sõltuvad nende armust," ütles saatejuht pungil silmadega.

On selge, et sooja saabudes ei maksa oodata NBC-lt rõõmusõnumit, et Venemaa ja Hiina ilmutasid siiski suuremeelsust ega külmetanud ära ühtegi ameeriklast. Vastupidi, me näeme ainult veelgi ägedamat kihutustööd: "Venemaa suudab anda igal ajal tuumalöögi", "Kremli trollid ründavad", "Putini agendid marsivad sirgete ridadena Valgesse majja".

Asjaolu, et "Venemaa sekkumise" eksperdid on juba valetamiselt ja võltsimiselt tabatud, ei häiri kedagi - selline on nende töö. Tuleb see detaili järgmistes uurimistes lihtsalt tähelepanuta "jätta". Avalikkusele pole selliseid üksikasju vaja.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

*Venemaal keelustatud terroriorganisatsioon.

138
Tagid:
analüütika, poliitika, sekkumine, presidendivalimised, Venemaa, USA
Samal teemal
Venemaa sekkumine? Vaadake parem ringi!
Tillerson: Vene sekkumine USA valimistesse oli tõsine vahejuhtum
Kushner: Trumpi meeskond oli liiga kaootiline
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega