Mehitamata mitmeotstarnbelise allvee-lahingusüsteemi Poseidon demonstratsioon

"Poseidon" paneb hirmust värisema raputab NATO-gi laiali

415
(Uuendatud 16:39 13.02.2019)
Ameeriklased on põnevil: kohutavate Vene sõjamasinate torpeedod on valmis uputama uppumatu unistuse, ja mis peamine – nad on sõna otseses mõttes loodud tugeva Põhja-Atlandi liidu hävitamiseks. Ilma alliansita ei kasva aga rohigi.

Vitali Fotin, raadio Sputnik

Öeldakse, et tegelikult on inimene puruloll ja paistab hea välja ainult loomade taustal. Koos musta hingega võib sõltumatu aju tekitada puhta zooloogia.

Ainult ühiskondlikud suhted (vastu vahtimist), kriminaalkoodeks (vangi ja vastu vahtimist) ja Viimsepäeva kohus (vangi ja vastu vahtimist igaveseks), ühesõnaga, vältimatud tagajärjed reguleerivad veel kuidagi kohutavaid looduslikke impulsse.

Riikidega on samamoodi. Vaid erinevate vastumeetmete olemasolu hoiab maailma hirmul, kuid suhtelises rahus. Vähemalt need riigid, kus on olemas termotuumafunktsioon . Kuid sellest püssist pole ammu enam pauku tehtud, ja sellepärast on paljud esialgu tasahilju, siis aga juba täiesti avalikult selle hirmu unustanud.

Kas ta üldse pauku teebki? Me oleme ju inimesed, mitte robotid, seepärast hävitame ennast väga vastumeelselt. Kes terve mõistusega inimestest oleks valmis alustama inimkonnale ebaloomulikku enesehävitamist?

Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Kinžall" katsetamisest >>

Aga soov jalutada, nagu varem, nii et silmad koos vaimuga looja läheksid, ei ole kuhugi kadunud. Muudkui käärib ja kobrutab. Riigid teevad kummalisi asju: mõned loovad võimalusi, teised teevad nii, et keegi seda vutlaristki välja ei mõtleks võtta.

Pühendumusega ja tagajärgedele mõeldes leiutas Venemaa kohutava relva, mida nimetatakse "Poseidoniks". Kui keegi äkki teisel pool ookeani peaks otsustama end kõigevägevamaks pidama hakata ja Venemaad kiusama peaks, siis tuleb merevahust Poseidon, ja kui siis paneb torpeedodega paugu ,nii et ainult vaht jääbki järele.

Hirm, viha, Las Vegas. Loomulikult selgitasid arukad pintsakutes mehed avalikkusele, et kõik see on haige kujutluse propaganda, Hitchcocki väljamõeldis. Et maisipõllule pole mõtet joosta, nagunii ei tule venelastel sellest mida välja. Aga millegipärast ei anna hiiliv ärevustunne järele.

Paljud on hirmul, kui komistavad "otsingumootoris" sõnadele "selle jumala meel ja viha on hirmsad, ta jälitab armutult neid, kes teda solvanud on. Seda relva nimetatakse juba "Viimsepäeva torpeedoks".

Patused hakkasid tõmblema: torpeedod ei ole veel valmis, aga keha on juba nõrkemas – kasvõi koputa, et klient kiiremini teeks. Ja siis ilmus paljastav artikkel ekspertide arvamusega.

Nood ütlevad, et venelased on kavalad, saatanad, otsustasid selle relvaga tõepoolest NATO hävitada. Kuidas? Mis seal ikka keerulist – tavaline asi: vajutatakse nuppu ja ongi kõik. Isegi mitte raketi, vaid hävingu käivitamise nuppu.

Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Avangard" katsetamisest >>

Kõige ebameeldivam - rõhutan nagu öeldist, kaks korda - kõige ebameeldivam on, et Venemaa, isegi kui ta täielikult hävitatud on, saadab oma torpeedodega ikkagi tervitused kohale. 

Justkui oma viimast jõudu kokku võttes annab ta salakavalu laksu otse vastu vahtimist.

Oleks siis linna või ranniku, no kasvõi mandri pihta. Nad on barbarid – mis neist ikka tahta. Aga NATO?

Rahu ja headuse liidu, inimkonna parima saavutuse kallale!? Ja muide, see on täiesti arusaamatu – mille eest? Lähevad kõige pühama kallale, olles igasuguse hirmutunde minetanud.

Olles õigetele donidele, vastupidi, hirmu nahavahele ajanud. Don on nüüd aga tohutus Poseidoni-hirmus.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

415
Tagid:
relvad, droon, mehitamata allveeseade "Poseidon", tuumarelv, mehitamata meresõiduk, allveelaev, relvastus, Venemaa
Teema:
Droon (39)
Samal teemal
Lihtsalt uskumatu - Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega