Suurbritannias leiti Boširovile ja Petrovile lisa

Suurbritannias leiti Boširovile ja Petrovile lisa

129
(Uuendatud 11:51 09.02.2019)
Hea, et Briti luureteenistused hakkasid teenistusse värbama vene keelt valdavaid agente, kes tunneksid sealseid traditsioone, ajalugu ja kultuuri. Esimene neist vormistati vist alles praegu teenistusse ja ta avas kohe Skripalide uurijate silmad.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Igal riigil peaks oma vaimne side olema. Midagi igavest, mis ühendab. Tänapäeva Suurbritannias on selleks Skripal. Ja kuigi seda ei mäletata enam kõikjal, siis spetsiaalselt koolitatud inimesed, nagu alati, saadavad kõik tagasi lätete juurde. Täpsemalt, eriteenistuste allikate juurde.

Rooda: abiks trilleri "Novitšoki pritsimine" stsenaristile >>

"Muide" see juhtub ikka siis, kui asi on halb, kui toimub midagi ebamäärast ja kohutavat, kui valitseb väsimus ja täielik segadus. Ühesõnaga, kui käimas on Brexit. Millal Brexit toimub, ei tea siin veel keegi ja sellepärast kardavad nad veel rohkem.

Nagu paratamatuse ootuses ikka juhtub, on juba hakatud selle edasilükkamisest rääkima. Nii Brexit'i enda kui Brexit'i hääletamisest parlamendis.

Tegelikult on aeg teemat muuta, otsustati Venemaa süüdistamise osakonnas, sest Skripal ja Brexit on neile nagu vihm ja vihmavari. Kui tundub, et vihma hakkab sadama (aga siin on see tavaline), peab vihmavari alati käeulatuses olema.

Brexit ja Scripal on Briti enesealalhoiu seadus. Kui ühe kohta pole midagi uut kuulda, siis teise kohta kindlasti. Teisisõnu, "käime Tamaraga muudkui paaris". See on juba vana jutt. Boširovit ja Petrovi peeti "paariks" kuni The Telegraphi viimase numbrini. Nüüd on neil ka kolmas, kes pole sugugi üleliigne.

"Vene spioon Sergei Fedotov". Tema nimi on fiktiivne. Tema tundemärgid on teadmata. Aga see on tema. Sest kaks ei ole vene moodi. Vene moodi oleks näiteks "Kolm paplit Pljuštšihhal", "Kolm paksu", "Kolm piigat akna all". "Jumalale meeldib kolmainsus". No ja vene klassikast: "Kas kolmandaks tuled?".

Tegelikult on hea, et Briti luureteenistused hakkasid vene keelt valdavaid agente värbama, kes sealseid traditsioone, ajalugu ja kultuuri tunnevad. Esimene neist vormistati alles nüüd teenistusse ja avas kohe uurimise silmad.

Venemaad ei saa päästa: T-särgid hukutasid riigi >>

Venelased suudavad mõelda ainult kolmekesi. Eriti siis, kui tegemist on mingi mahutiga. Edasi on juba tehnika küsimus. Vaadati veel kord üle Petrovi ja Boširoviga samal päeval Suurbritanniasse saabunud reisijate nimekirjad. Sealt oleks võinud ükskõik kelle võtta, ikka oleks pihta saanud. Otsustati - miks mitte Sergei Fedotov.

Ka tema initsiaalid sobivad - valitsusvalitsus, nagu Föderatsiooninõukogu (v.k. Sovet Federatsii – toim.). Parem oleks muidugi olnud näiteks Gennadi Romanovitš Ussov, aga "GRU" nimetähtedega reisijat parasjagu pardal ei olnud. "VVP" nimetähtedega samuti.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Владимир Астапкович

Muide, tagasilennul ei olnud ka Föderatsiooninõukogu. Kuigi ta pidi lahkuma koos "kolleegidega", kuid müüs pileti tagasi. Tähendab, ta võib endiselt end kusagil Inglismaal varjata, teeb Telegraph kurva järelduse. Seega vette ta justkui hüppas aga välja ei tulnudki. Järelikult jäi põhja.

Nüüd on selge, kes vett segab ja miks neil Brexitiga midagi välja ei tule. Ja miks Skripale peidetakse, on samuti arusaadav. Kui nad ikkagi ellu ei jää, on see selge, kelle pärast. Miks teda "paarikese" fotodel näha pole, pole ka mingi konksuga küsimus - keegi pidi ju kaamerat hoidma.

Kuigi Suurbritannias on nüüd ka kolmas leitud (tegelikult ei ole veel leitud, kuid teatakse kindlalt, et ta on siin), on kõiges ikkagi süüdi Boširov ja Petrov. Venemaal nad muudkui luksuvad. Luksumine mingu Fedot(ovile), ja temalt Jaakobile ja temalt kõigile teistele (v. k. Икота, икота перейди на Федота, с Федота на Якова, а с Якова на всякого). Järgneb.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

129
Tagid:
Ruslan Boširov, Venemaa, poliitika, mürgitus, Sergei Skripal, Suurbritannia
Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)