Saksamaa ja Prantsusmaa saavutasid Nord Stream 2 asjus kompromissi, illustreeriv foto

Saksamaa ja Prantsusmaa saavutasid Nord Stream 2 asjus kompromissi

98
Saksamaa ja Prantsusmaa jõudsid reedel Nord Stream 2 asjus kompromissile ja tutvustasid seda Brüsselis EL-i riikide saadikutele.

TALLINN, 8. veebruar - Sputnik. Tänu saavutatud kokkulepetele projektile takistusi ei tehta, teatab France Press osundusega agentuuri käsutusse sattunud dokumendi esialgsele versioonile, vahendas RIA Novosti.

Arvamus: USA-l on alles jäänud ainult üks kanal Nord Stream 2-le "surve avaldamiseks" >>

Nagu teatatakse, puudutab kompromiss gaasitranspordi uusi eeskirju. Dokumendi vastuvõtmise korral võib Prantsusmaa anda nõusoleku Euroopa uute gaasitranspordireeglite rakendamiseks, teatasid agentuurile diplomaatilised allikad.

Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčovič teatas jaanuaris, et Rumeenia on El-i Nõukogu eesistujana esitanud läbiarutamiseks uue versiooni Euroopa Liidu gaasidirektiivi muudatustest, mis võivad puudutada Gazpromi poolt teostatavat gaasijuhtne Nord Stream 2 projekti ja gaasijuhtme Turkish Stream jätkamist Euroopa riikidesse.

Rumeenia on EL-i Nõukogus eesistujaks 2019. aasta esimesel poolaastal. Prantsusmaa välisministeeriumi esindaja teatas juba neljapäeval, et Prantsusmaa kavatseb toetada Nord Stream 2 elluviimist puudutava EL-i gaasidirektiivi uuesti läbivaatamist.

Projekt Nord Stream 2

Nord Stream 2 näeb ette kahe gaasijuhtme liini paigaldamist koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit aastas Venemaa rannikult Läänemere kaudu Saksamaale.

Torujuhtme ehitamiseks on loa andnud Saksamaa, Soome ja Rootsi. Projekti vastu on Ameerika Ühendriigid, kes suruvad läbi oma veeldatud maagaasi ekspordikavasid ja Ukraina, kes kardab kaotada Venemaa gaasi transiidist Euroopasse saadavaid tulusid.

Ameerika Ühendriigid: Saksamaa ei kuuletu enam meile >>

Projekti poliitilisest orientatsioonist on teatanud ka Läti, Poola ja Leedu. Moskva on korduvalt nõudnud, et torujuhtmesse ei tohiks suhtuda kui mõjuvahendisse.

98
Tagid:
Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Gaas - perspektiivne energia (128)
Samal teemal
Nord Stream 2: Euroopa Parlament hääletas valijate tahte vastu
Arvamus: USA-l on alles jäänud ainult üks kanal Nord Stream 2-le "surve avaldamiseks"
Zahharova andis hinnangu USA suursaadiku kirjadele Nord Stream 2 kohta
Venemaal nimetati EP resolutsiooni Nord Stream 2 kohta arulageduseks