Sergei Lazarev Eurovisioonil 2016

Kes esindab Venemaad 2019. aasta Eurovisioonil

247
(Uuendatud 10:53 08.02.2019)
Ülevenemaaline riiklik televisiooni- ja raadiokompanii VGTRK, kes on Eurovisiooni ametlikuks vahendajaks, tegi teatavaks, kes esindab Venemaad Tel Avivis toimuval lauluvõistlusel.

ТАLLINN, 8. veebruar — Sputnik. 2016. aasta Eurovisioonil kolmanda koha pälvinud Sergei Lazarev proovib uuesti oma jõudu tänavusel lauluvõistlusel. Sellest, et laulja taas Eurovisioonil Venemaad esindab, teavitas lauluvõistluse ametlik vahendaja Venemaal, meediakontsern VGTRK, kirjutab RIA Novosti.

Etteaste produtsendiks saab Filipp Kirkorov, kes oli Lazarevile abiks juba 2016. aasta lauluvõistlusel. Temast sai selle laulu kaasautor, millega Lazarev nüüd Tel Avivi läheb. Oma Instagramis avaldas Kirkorov veendumust, et laulja esindab oma riiki konkursil väärikalt.

Lazarev ise tunnistas telekanalis Rossija 1, et tema ees seisavad "täiesti uued riskid, panused on veelgi kõrgemad ja ootusedki suuremad."

Ta märkis, et pärast kolmandat kohta 2016. aasta lauluvõistlusel ootavad kõik temalt üksnes võitu ja see paneb talle kindla vastutuse.

Nagu ikka viimastel aastal, ei määrata Venemaad esindavat osalejat üldrahvaliku valiku läbi, vaid telekanali otsusega.

Kes esindab Eestit

Eestil aga jääb veel teada saada, kes riiki tänavusel Eurovisioonil esindama läheb — rahvuslik valikvõistlus Eesti Laul on parajasti täies hoos. Kahe poolfinaali tulemusena on finišisirgele (finaal toimub 16. veebruaril) jõudnud kaksteist esinejat.

Kõik Eesti Laulu finalistid on selgunud >>

Finaali pääsesid: Sissi "Strong", Kadiah "Believe", Kerli Kivilaan, "Cold Love", Uku Suviste "Pretty Little Liar", Lumevärk ft. INGA "Milline päev", Synne Valtri "I'll Do It My Way", The Swingers, Tanja & Birgit "High Heels In The Neighbourhood", Stefan "Without You", Victor Crone "Storm", Inger "Coming Home", Sandra Nurmsalu "Soovide puu" ja Xtra basic & Emily J "Hold Me Close".

Lauljatar Nika Marula, kes poolfinaalist edasi ei pääsenud, märkis portaalile Sputnik Eesti antud intervjuus, et valikuvoorus osales palju uusi lauljaid.

Tema meelest aga jäi sel aastal Eesti Laulul puudu meeldejäävaist tantsudest ja eredatest vaatemängudest – neist esinemisatribuutidest, milleta on viimastel aastatel raske publiku poolehoidu võita.

Tänavune Eurovisiooni lauluvõistlus toimub Iisraeli pealinnas Tel Avivis 14.—18. maini. Vastavalt 28. jaanuaril toimunud loosimise tulemustele sattus Eesti esimese poolfinaali nimistusse.

Finaalipääsu nimel võistleb ta Sloveenia, Ungari, Valgevene, Soome, Tšehhi, Serbia, Küprose, Montenegro, Islandi, Gruusia, Portugali, San Marino, Kreeka, Austraalia, Ukraina ja Belgia esindajatega.

Eurovisiooni lauluvõistluse võitis Iisrael >>

Iisrael sai 2019. aasta Eurovisiooni korraldamise õiguse tänu lauljatar Netta Barzilai võidule. Ta pälvis esikoha 2018. aasta Eurovisioonil Lissabonis, kogudes 529 punkti lauluga Toy (Mängukann).

Eesti lauljatar Elina Netšajeva oli itaaliakeelse lauluga La Forza kaheksas, kogudes 245 punkti.

247
Tagid:
laulukonkurss, Sergei Lazarev, Eurovision, Venemaa
Samal teemal
Eurovisioon on midagi enamat kui lauluvõistlus
Suri esimene Eurovisiooni võitja
Eurovisiooni võitja uus edusamm USA mainekal hitiparaadil
Tel Avivi linnapea: Eurovisioon ei tohi muutuda poliitiliseks sündmuseks