RT kogub Saksamaal tuntust

RT kogub Saksamaal tuntust

68
(Uuendatud 13:10 30.01.2019)
Viimase seitsme aastakümne jooksul Saksamaal tegutsenud ringhäälingusüsteem on publiku sümpaatiat ja usaldust kaotamas ja seda on ühe enam asendamas edumeelsed meediumid, näiteks Venemaa telekanal RT Deutsch, kirjutab ajakirjanik Markus Kompa väljaandes Telepolis.

TALLINN, 30. jaanuar - Sputnik. Tema sõnul ei anna traditsiooniline Saksa meedia vaatajale ja lugejale oma arvamuse kujundamiseks piisavalt teavet, sest ei esinda piisavalt laia valikut aktuaalsetest teemadest ega erinevaid arvamusi, väljendades ainult üht vaatenurka, vahendab RIA Novosti.

Kompa ironiseerib, et Saksa telekanalite ja ajakirjanduse teemad sarnanevad "NATO uudiskirja" (NATO Review Magazine – toim.) teemavalikule.

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend >>

Ta toob näiteks Saksa meediaväljaannete materjalid USA endise presidendi George W. Bushi surmast. Kompa märgib, et Bush võlgneb oma perekonna jõukuse eest tänu natsidele, ta tegi koostööd praktiliselt kõigi maailma "mitte-kommunistlike diktatuuridega", pani toime sõjakuritegusid ja ässitas omavahel vastamisi Lähis-Ida riike.

"Eespool öeldut silmas pidades oleks tahtnud, et inimväärikust ja sõprust kaitsta lubanud ajakirjanikud ütlevad tema kohta vähemalt ühe kriitilise sõna, aga ei, mitte midagi," sedastab ajakirjanik.

Seepärast võtavadki need ülesanded üle poliitilisest lobist sõltumatud konkurendid, järeldab Kompa. Muuhulgas toob ta näiteks Vene telekanali RT Deutsch oluliselt suureneva populaarsuse. Konkurendid tembeldasid ta kohe "propagandaks" ja üsna hiljuti süüdistas Saksamaa ajakirjanike liit RT Deutschi "lugude väljamõtlemises", kuigi ei esitanud selle kohta mingeid tõendeid, ütles Kompa.

Ajakirjanik toonitab, et Vene telekanal kogub üha suuremat populaarsust sellega, et ise sündmuste kommenteerimise asemel annab telekanal selleks võimaluse sakslastele endile, kellele traditsiooniline meedia sellist platvormi ei paku.

Lisaks nimetab Kompa RT-d Saksamaal "sõltumatuks tegijaks", mis ei ole kohustatud etteantud uudiste agendat järgima ja mida ei ähvarda pankrott ega boikoteerimine.

Maria Zahharova rääkis, milleks loodi Sputnik >>

Kokkuvõttes rõhutab Kompa, et alternatiivne meedia, mis pöörab suurt tähelepanu traditsioonilise meedia poolt ignoreeritavatele teemadele, omandab sakslaste seas üha enam populaarsust ja tunnustust ning RT Deutsch on selles osas vägagi hästi edenenud.

68
Tagid:
ühiskond, meedia, RT, Saksamaa
Samal teemal
Prantsusmaa võimud soovitasid mitte akrediteerida RT ja Sputniku ajakirjanikke
Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis
Kuidas vastati Venemaal Londoni "hädakisale" RT suhtes