Vanja tunneb ema ära ja tunneb end palju paremini – Venemaa tervishoiuministeerium annab häid lootusi tema paranemiseks.

Magnitogorskis päästetud poisike hakkab paranema

69
(Uuendatud 16:39 07.01.2019)
Vanja tunneb ema ära ja tunneb end palju paremini – Venemaa tervishoiuministeerium annab häid lootusi tema paranemiseks.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Magnitogorskis varisenud maja rusude alt päästetud väikemees Vanja Fokin tuli teadvusele ja asub paranema, teatas esmaspäeval Venemaa tervishoiuminister Veronika Skvortsova, edastab RIA Novosti.

Ellujäänud väikemees leiti Magnitogorski maja rusude alt ööpäeva jagu päev pärast hoone varingut. Ta otsustati toimetada Moskvasse, kus poisi eest hoolitsevad parimad arstid.

"Tänaseks võib öelda, et lapse seisund on tublisti paranenud, ta hingab juba kaks päeva iseseisvalt, reageerib aktiivselt, suhtleb emaga. Ta teeb häält, see on väga tähtis, eilsest peale tihub ta nutta," lausus esmaspäeval Venemaa tervishoiuminister.

Poisi üldine ainevahetus on stabiliseerunud, kuid taastusravi, nagu minister hoiatas, kujuneb pikaajaliseks.

"Jalad on stabiilsed, ...kahjustuste ravi venib pikale, kuna jätkub kogu kompleksravi... Sellest hoolimata on kõige hirmsam seljataga, täna võib öelda, et laps jäi ellu, tema seisund paraneb, see on stabiilne," lisas Skvortsova.

Magnitogorsk: päästetööd on lõpetatud, kõik surnukehad identifitseeritud>>

Lapse ema on stressiseisundis, kuid täheldab samuti väikemehe seisundi paranemist.

Kohutav tragöödia leidis Magnitogorskis aset 31. detsembri varahommikul. Esialgse versiooni kohaselt varises olmegaasi plahvatuse tagajärjel kokku mitmekorruselise korterelamu trepikoda Karl Marxi prospektil. Õnnetuse tõttu hukkus 39 inimest - teatas Sputnik Eesti varem.

69
Tagid:
maagaas, plahvatus, tragöödia
Teema:
Magnitogorski majavaring (7)