Putin täitis tema kätt suruda tahtnud poisi unistuse

96
(Uuendatud 10:10 31.12.2018)
Venemaa president Vladimir Putin täitis riigipea kätt suruda soovinud kümneaastase Kolja Kuznetsovi unistuse.

TALLINN, 1. jaanuar - Sputnik. President võttis raskelt haige poisi ja tema ema vastu Kremlis. Nad ajasid terake juttu ja loomulikult vahetasid käepigistusi, vahendas RIA Novosti.

Kas Putini uusaastatervituses on üllatusi oodata >>

Haiguse tõttu pidi Kolja mõneks ajaks sambotreeningutest loobuma, kuid Putin kirjutas talle välja treeninguvarustuse. Ema lubas, et selle vormi paneb poeg selga oma esimestel võistlustel pärast tervekssaamist.

Nagu kõigile lastele, nii olid ka poisi jaoks valmis pandud uusaastakingitused, külalised aga kinkisid presidendile nimelise spordisärgi selle klubi logoga, kus Kolja sambot harrastamas käib.

Hüvastijätul kallistas president last ja soovis perekonnale head uut aastat. Kolja nentis, et käepigistus oli tugev.

Putini suur pressikonverents 2018 >>

"Tore, et Vladimir Putin mul kätt surus. Ma ei näinud uneski, aga unistasin muidugi, ent ei teadnud, et see teoks saab," lausus ta.

Putin tegi nalja Venemaa Geograafia Seltsi üritusel, et Venemaa piir ei lõpegi kusagil
© Sputnik / Михаил Климентьев

Kohtumise eel tunnistas ta ajakirjanikele, et unistus presidendil kätt suruda ilmus unes, ja ühtlasi tunnistas ta, et on pisut pabinas, aga ema pabistab rohkem.

Poiss oli esmakordselt pealinnas. Enne riigipeaga kohtumist korraldati külalistele ekskursioon Kremlis. Hiljem siirdusid nad Izmailovo mõisa relvamuuseumi.

"Unista koos minuga"

5. detsembril vabatahtlike foorumit külastades vaatas Putin üle heategevusprojektide stendid. Vabatahtlikud kõnelesid presidendile projektist "Unista koos minuga", mis täidab raskelt haigete laste soove.

Igaüks võis täita lapse soovi, tõmmates stendilt ümbriku. Putin noppis viis ümbrikku, mis selleks hetkeks stendile jäänud olid. Nelja lapse soovid on ta juba täitnud.

Putin õnnitles naisi naistepäeva puhul >>

Riigipea aitas täita filmimaailma seestpoolt näha soovinud Veronika unistuse. Koos seitsme tüdrukuga käis ta ekskursioonil kinostuudios Mosfilm.

Seejärel täitus ka Peterburi linnulennu kõrguselt näha soovinud Artjomi soov – temale korraldati ekskursioon linna kohal presidendi helikopteriga.

Venemaa president Vladimir Putin tervitas Kremlis galakontserdil lauluvõistluse Oled super! osalejaid
© Sputnik / Алексей Никольский

Pärast seda täitus ka seitsmeteistaastase Regina soov – kohe pärast suurt pressikonverentsi võttis tütarlaps presidendilt isikliku intervjuu. Teisipäeval täitus 15-aastase Aslani unistus – ta nägi seestpoolt presidendi lennukit ja tegi sellest lennukist videoklipi.

Kolmapäeval teatas presidendi pressisekretär pressikonverentsil, et Putin kavatseb enne uut aastat täita ka Stavropoli kraist pärit Kolja soovi. President oli poisi soovist väga liigutatud.

Heategevusprojekt "Unista koos minuga" sündis 2014. aastal ja toimis esialgu piirkondliku vabatahtliku algatusena. See aitab täide viia raskeid haigusi põdevate laste ja eakate inimeste soove.

Tänavu jõudis see veebirakendusse "Venemaa – võimaluste maa" ja saab teoks vabatahtlike aasta raames.

96
Tagid:
aastavahetus, uni, haige, tervis, lapsed, Venemaa, Vladimir Putin
Samal teemal
Ideaalne auto Vladimir Putinile
Brežnev, Trump ja Putin: kuidas Lääne ajakirjanikud Venemaad ja selle meediat näevad
Vladimir Putinile kingiti "kosmosetort"
Presidendi eritellimus: mida Lukašenka Putinile uueks aastaks kinkis