Donald Trump ja Melania Trump Iraagis

USA president tegi üllatusvisiidi Iraaki

17
(Uuendatud 16:04 27.12.2018)
USA presidendi Donald Trump tegi teisel jõulupühal koos abikaasa Melaniaga üllatusvisiidi Iraaki ja ütles sealsetele sõduritele, et USA roll maailmapolitseinikuna on möödanik.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Tegemist oli Trumpi esimese visiidiga Iraaki. President pidas sadadele USA sõduritele kõne Bagdadist lääne pool asuvas sõjaväebaasis.

Дональд Трамп выступает перед американскими военными в Ираке
© AP Photo / Andrew Harnik
Donald Trump Iraagis sõjaväelastele esinemas.

Ta põhjendas vägede väljaviimist Süüriast ja ütles, et USA roll maailmapolitseinikuna on möödas, edastas portaal Eestinen.

Mattis allkirjastas korralduse USA vägede väljaviimiseks Süüriast>>

President kaitses sõjaväebaasis "America First" (Ameerika kõigepealt - toim) poliitikat ja loobumist rahvusvahelisest kaitsekoostööst. President ütles, et on ebaõiglane, et Ameerika peab kandma kogu majanduslikku taaka.

"Me ei taha, et teisest sellest kasu lõikavad ilma midagi panustamata," ütles president.

Uudisteagentuuri AFP info kohaselt kohtus Trump ka kohaliku USA väejuhatusega. Trumpi väitel on ta vastu kohalike väejuhtide soovile üksused Süüriasse alles jätta.

​Trump soovis kohtuda ka Iraagi juhtkonnaga, aga kiire ajagraafiku tõttu polnud see võimalik. Ta vestles juhtkonnaga telefoni teel.

​Trumpi on varem kritiseeritud selle eest, et ta pole Lähis-Ida kriisikoldes kohapeal käinud. Teda on süüdistatud argpüksluses. President ütles, et mitmel korral on planeeritud reis edasi lükatud, kuna selle kohta on jõudnud avalikkusesse teave liiga vara.

17
Tagid:
sõjaväelased, Donald Trump, Iraak, USA