Vladimir Putin ja Donald Trump Helsinkis

Putini ja Trumpi kohtumisele G20 raames eraldati rohkem kui kaks tundi

29
(Uuendatud 11:11 29.11.2018)
Vladimir Putini ja Donald Trumpi nõupidamine on kavandatud 1. detsembriks ja see kestab kauem kui kaks tundi, teatas delegatsiooni liige.

TALLINN, 28. november – Sputnik. Venemaa ja Ameerika juhid saavad kokku G20 Argentina tippkohtumisel, mis toimub 30. novembrist 1. detsembrini. Kohtumispaigaks on Park Hyatti hotell Buenos Aireses, plaanitud aeg kell 17.30 Moskva aja järgi, täpsustas allikas uudisteagentuurile RIA Novosti

Vladimir Putini ja Donald Trumpi Helsinki tippkohtumine
© Sputnik / Сергей Гунеев

Presidendid arutavad kahepoolseid küsimusi, sealhulgas ka seda, kuidas riikidevahelised suhted ummikseisust välja tuua ning nende normaliseerimiseks võimalusi otsida, lisas eile õhtul Vladimir Putini abiline Juri Ušakov.

Ta täpsustas ühtlasi, et osa vestlusest on kavandatud nelja silma all, osa aga mõlema delegatsiooni võtmeisikute osalusel.

USA presidendi julgeolekunõunik John Bolton teatas omakorda, et päevakorras on julgeoleku-, relvastuskontrolli ja regionaalsed küsimused.

Eelmine Putini ja Trumpi vaheline täiemahuline kohtumine toimus juulikuus Helsingis. Presidendid arutasid selle käigus peaaegu kõiki kahepoolsete suhete ja rahvusvahelise olukorra küsimusi ning saavutasid mõneski valdkonnas kokkuleppeid.

Nagu Sputnik Eesti eile kirjutas, teatas USA president Donald Trump intervjuus The Washington Postile, et võib Kertši intsidendi tõttu kohtumise Vladimir Putiniga Argentinas ära jätta. 

"Mulle ei meeldi see agressioon. Ma ei taha üldse agressiooni," ütles ta siis, kuid lisas, et ootab enne lõpliku otsuse langetamist ammendavat aruannet oma riigi luuretalitustelt.

29
Tagid:
luuretalitus, delegatsioonid, diplomaatilised suhted, agressioon, tippkohtumine, suhted, G20, Juri Ušakov, John Bolton, Donald Trump, Vladimir Putin, Argentina, Buenos Aires, USA, Venemaa
Teema:
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)
Samal teemal
Trump võib kohtumise Putiniga G20-l ära jätta