Politsei Salisburys Sergei Skripali mürgituse kohal

Scotland Yard avaldas uue video Petrovist ja Boširovist Salisburys

46
(Uuendatud 13:13 23.11.2018)
Turvakaamera salvestis kahest kahtlusalusest, keda tuntakse varjunimede all Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov, näitab, kuidas nad pühapäeval, 4. märtsil saabusid ja Salisburys ringi liikusid.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Suurbritannia politsei avalikustas uued videosalvestised venelastest Aleksandr Petrovist ja Ruslan Boširovist, keda kahtlustatakse Sergei ja Julia Skripali mürgitamises, ja ühtlasi foto pudelist, milles väidetavalt olevat olnud mürkaine, teatas RIA Novosti.

"Turvakaamera salvestis kahest kahtlusalusest, keda tuntakse varjunimede all Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov, näitab, kuidas nad pühapäeval, 4. märtsil saabusid ja Salisburys ringi liikusid. Esitatud on ka fotod lõhnaõlipudeli väliskuju imiteerivast spetsiaalselt valmistatud klaaspudelist, samal ajal kui uurijad Scotland Yardi terrorismivastasest allüksusest jätkavad juurdlust," öeldakse RIA Novostile edastatud Scotland Yardi teadaandes.

Zahharova paljastas vale Bellingcati "uues uurimises">>

Scotland Yard avaldas uue video Petrovist ja Boširovist Salisburys.

Politsei kutsus ka kõiki, kes võisid ajavahemikul 2. märtsist 4. märtsini näha kas kahtlusaluseid endid või järeletehtud Nina Ricci lõhnaõli karpi või pudelit, sellest uurimisele teada andma.

Емкость, в которой якобы доставили Новичок
© Фото : Metropolitan Police
Foto pudelist, milles väidetavalt olevat olnud mürkaine.

Skripalide juhtum

Neljandal märtsil mürgitati Salisburys endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis vallandas ulatusliku rahvusvahelise skandaali: Londonis kiirustati otsemaid selles Venemaad süüdistama.

Moskva on korduvalt teinud ettepaneku korraldada ühisjuurdlus, kuid Suurbritannia on seda algatust eiranud. Ühtlasi on Venemaa välisministeerium süüdistanud Theresa Mayd valetamises: ta kinnitas, et mürk oli valmistatud Venemaal, kuid Porton Downi laboris lükati see väide ümber.

"Inglanna õiendab häda">>

Hiljem esitles London kahe "kahtlusaluse" fotosid, kinnitades, et tegemist on GRU ohvitseride Aleksandr Petrovi ja Ruslan Boširoviga. Mehed ise ütlesid intervjuus Sputniku ja RT peatoimetajale Margarita Simonjanile, et käisid Suurbritannias turistidena ega ole seotud eriteenistustega.

46
Tagid:
Scotland Yard, Ruslan Boširov, Skripal, Aleksandr Petrov, Salisbury
Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Samal teemal
Zahharova hinnang spekulatsioonidele "GRU polkovnikust" Boširov-Tšepigast
Politoloog kommenteeris Londoni reaktsiooni Petrovi ja Boširovi intervjuule
Putin mürgitas ka tema: tõde Salisburys mürgitatud orgiakuninga kohta
Uus mürgitusjuhtum Salisburys - politsei isoleeris osa linnast
"Novitšokile" lisandub "Svežatšok" ehk uus mürgitusjuhtum Salisbury lähistel
OPCW poolt nimetatud "Novitšoki" annus oleks tapnud kogu Salisbury
Mihkelson: NATO PA alaline komitee mõistab hukka Salisburys toimunud närvigaasi rünnaku