Saksamaa politsei

Saksamaal hoiti ära biorünnak

44
(Uuendatud 20:33 20.11.2018)
Prokurörid kahtlustavad tuneeslast "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Eelmisel nädalal Saksamaal kinni peetud tuneeslane, kellelt leiti surmav kogus ristiini ja pommimaterjale, kavandas bioloogilist rünnakut, ütles politseiülem.

"Oli tehtud väga konkreetseid ettevalmistusi tegutseda, kui soovite, bioloogilise pommiga, mis on Saksamaa jaoks esimene kord," vahendas Pealinn viitega BNSle föderaalse kriminaalpolitsei ülema Holger Münchi sõnu.

Saksa politsei eriüksus tungis 12. juunil Kölnis 29-aastase tuneeslase Sief Allah H.-i korterisse ja avastas "mürkaineid", mis osutusid ritsiiniks. See on tsüaniidist 6000 korda surmavam ja teadaolevalt puudub sellele vastumürk.

Tšetšeenid hirmutasid sakslasi — migratsiooniseadusi karmistatakse>>

Saksa nädalaleht Der Spiegel kirjutas, et võimude hinnangul järgis kinnipeetu pommijuhist, mida levitab äärmusrühmitus Islamiriik*.

Prokurörid ütlesid, et kahtlustavad meest "bioloogilise relva tahtlikus valmistamises", kuid polnud selge, kas ta aktiivselt kavandas ka rünnakut.

Münchi sõnul on tuneeslase kinnisaamine näide "riiklike ja rahvusvaheliste julgeolekuametite heast koostööst".

Vanalinn saab kaitsetõkked kaubikurünnakute vastu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Terrorirünnakute arv Euroopa riikides kasvab>>

Päevaleht Bild kirjutas, et Saksamaa sai tuneeslase tegemistest teada tänu USA Luure Keskagentuurilt (CIA) tulnud vihjele, mille keskmes olid kahtlusaluse ostud veebis.

Haarangu ajal "leidsime suures koguses riitsinuseseemneid, millest saab valmistada (ritsiini), ning lõhkeseadeldise valmistamiseks vajalikke vahendeid", lisas Münch.

"Me veel ei tea, millise konkreetse sihtmärgi ta oli välja valinud… ning jätkuvalt on lahtine ka küsimus võimalikest kaasosalistest."

Prokuröride sõnul hakkas Sief Allah H. ostma varustust ja koostisosi ritsiini valmistamiseks mai keskel. Muu hulgas ostis ta veebist "tuhat riitsinuseseemet ja elektrilise kohviveski". Mürgi valmistamine õnnestus tal juuni algusepoole.

Prantsusmaal tuvastati 416 Islamiriigi* rahastajat>>

Kinnipidamine toimus vähem kui kuu pärast seda, kui Prantsuse võimud teatasid ühe terrorirünnaku nurjamisest, milles taheti arvatavasti kasutada ka ritsiini. Tollal peeti kinni kaks Egiptuse päritolu venda.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon.

44
Tagid:
ritsiin, bioloogiline relv, pomm, biorünnak, politsei, tuneeslane, Saksamaa