California metsatulekahjude tagajärg

California tulekahjus teadmata kadunute arv ületas tuhande piiri

55
(Uuendatud 11:07 18.11.2018)
Butte maakonna šerif Kory L. Honea ütles pühapäeval ajakirjanikele, et surmava tulekahju ohvrite arv Põhja-Californias on tõusnud 76-ni ja teadmata kadunuid on juba 1276.

"Kadunud isikute arv on tänaseks kasvanud 1276-ni, see suurenes hiljuti 275 võrra. Alates eilsest õhtust on avastatud veel viie inimese jäänused, mis tõstab kinnitatud surmajuhtumite arvu 76-le," vahendas teda RIA Novosti

​Venemaa saatkond avaldas California elanikele kaastunnet.

"Väljendame California elanikele kõige siiramat kaastunnet seoses tohutute kahjustuste ja kümnete inimohvritega, mida hävitavad tulekahjud on põhjustatud," kirjutatakse lähetuse Twitteri-kontol. 

Tulekahjud Californias

Campi nime saanud metsatulekahju algas Põhja-Californias 8. novembril. Ta osutus osariigi ajaloos kõige hävitavamaks. Lisaks puhkesid Californias lõunaosas veel kaks tulekahju: Woolsey ja Hill.

​​ Evakueeritud on üle 300 tuhande inimese. Donald Trump kuulutas Californias välja hädaolukorra.

​​ Seni peeti kõige laastavamaks kahjutuleks California ajaloos eelmisel aastal samuti osariigi põhjaosa ranniku lähedal möllanud "Tubbs-i". Toona põles peaaegu 15 tuhat hektarit ja hävis rohkem kui 5500 hoonet.

55
Tagid:
erakorraline olukord, laastav, metsatulekahju, hukkunud, kadunud, tulekahju, katastroof, Kory L. Honea, Butte maakond, California
Samal teemal
Californias lõõmavad ulatuslikud maastikupõlengud