Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova

Zahharova paljastas vale Bellingcati "uues uurimises"

61
(Uuendatud 11:40 17.11.2018)
Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova teatas, et Briti projekt Bellingcat paljastas end ise, avaldades Aleksander Petrovi ja Ruslan Boširovi "uue uurimise".

TALLINN, 17. november — Sputnik. Uues uurimises öeldakse, et FSB (Venemaa Föderaalne julgeolekuteenistus) ametnikud aitasid väidetavalt kahele Venemaa kodanikule välja anda Ühendkuningriigi viisad, üritades "mõjutada" Briti viisakeskust, edastas RIA Novosti.

"Ma teadsin, et see hetk tuleb. Ja tuligi! Bellingcat paljastas end ise," kirjutas Zahharova oma Facebooki kontol.

Rooda: abiks trilleri "Novitšoki pritsimine" stsenaristile>>

Välisministeeriumi ametlik pressiesindaja nimetas uueks anekdoodiks, et FSB ametnikud aitasid väidetavalt GRU (sõjaväeluure) töötajatel saada Briti viisad viisakeskuse kontrolli vältides, märkides, et sama Bellingcat väitis, et Petrov ja Boširov töötavad GRU-s.

"Oleks tulnud lisada, et SVR (Venemaa välisluureteenistus) töötajad olid samal ajal Venemaa kaardiväe (Venemaa sisejulgeolekuteenistus) suureks kadeduseks hoovis valvel. Suurepärane! Partnerite kujutlusvõimel pole piire," lisas ta.

Bellingcat teatas varem, et Londoni poolt "Skripalide mürgitamises" kahtlustatav Ruslan Boširov on "tegelikult" väidetavalt GRU polkovnik Anatoli Tšepiga ja Aleksander Petrov "tegelikult" GRU sõjaväearst Aleksandr Miškin.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles omakorda, et Briti projekt Bellingcat on tihedalt seotud eriteenistustega ja seda kasutatakse avaliku arvamuse mõjutamiseks ettenähtud teabe levitamiseks.

Zahharova hinnang spekulatsioonidele "GRU polkovnikust" Boširov-Tšepigast>>

Skripalide juhtum

4. märtsil mürgitati Ühendkuningriigis Salisburys varem Venemaal riigireetmise eest süüdimõistetud endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis põhjustas rahvusvahelise skandaali. London usub, et Venemaa on seotud Skripalide mürgitamisega ainega A234, kuid Moskva eitab seda kategooriliselt.

"Skripalide saaga" järg: Petrov muutus "tapjaarst Miškiniks">>

Lavrov ütles, et "Skripalide kohtuasi" pudeneb silmnähtavalt laiali, sest Venemaa süü kohta puuduvad tõendid. Venemaa välisministeerium on Briti välisministeeriumile saatnud umbes 60 diplomaatilist nooti, nõudes juurdepääsu uurimisest mõjutatud Venemaale kodanikele, samuti õigusabitaotlusi ja koostööpakkumisi, sealhulgas teinud ettepaneku ühise uurimise läbiviimiseks, kuid Briti võimud ei vastanud neile.

61
Tagid:
Bellingcat, Ruslan Boširov, Sergei Skripal, Aleksandr Petrov, Maria Zahharova, Ühendkuningriik, Venemaa
Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)