Bundeswehri sõdurid

Ajakirjandus teatas Saksa sõjaväelaste vandenõust

89
(Uuendatud 16:28 11.11.2018)
Saksamaa föderaalse kriminaalpolitsei juhatus avastas vandenõulastest sõjaväelaste plaani kõlbmatud poliitikud mõrvata.

TALLINN, 11. november – RIA Novosti. Vandenõuteooria kohaselt väidetakse, et grupp koosnes Bundeswehri sõdureist, eriüksuslastest ja eliitsõdurite ühingu Uniter liikmetest, vahendab veebiajakirja Focus materjali RIA Novosti. Riigi vältimatus kokkuvarisemises veendunud salaseltslased valmistasid "päevaks X", mil nad kogunuks kõlbmatud poliitikuid "ühte kohta, eesmärgiga nad füüsiliselt likvideerida." 

Ohvrite täielik nimekiri pole veel teada, kuid üheks peamistest sihtmärkidest peetakse vasakpoolsete fraktsiooni juhti Dietmar Bartschi. Samuti ei ole ajakirja sõnul hetkel selge, mida pärast tapmisi edasi teha kavatseti.

Väljaanne teatab, et asjaosalised varusid plaani elluviimiseks relvi, laskemoona ja kütust. Rühma liikmed, kes teenisid ajakirja sõnul Saksa relvajõududes ja eriüksustes, arutasid oma plaane salajastel koosolekutel.

Bundeswehri raport: EL võib laguneda lähikümnenditel >>

Rõhutatakse, et uurimine sattus peaaegu tupikusse, sest sõjalise vastuluure ohvitser püüdis vastumeetmeid nurjata, teavitades asjaosalisi eelseisvatest läbiotsimistest ja uurimise käigust. Mehele esitati süüdistused, tema juhtumit uurib Kölni ringkonnakohus.

Bundeswehril pole NATO missiooni jaoks tanke >>

Uuringu käigus avastati vandenõu tunnuseid Bundeswehri sõduri Franco A juures, kes kavandas terrorirünnakuid Saksamaa võimude vastu. Saksamaa kodanikuna esitas sõdur migratsiooniametile valeandmeid, nimetades end Süüria pagulaseks, et hilisemates rünnakutes põgenikke süüdistada.

89
Tagid:
poliitikud, vandenõu, likvideerimine, sõjaväelased, Wehrmacht, Saksamaa
Samal teemal
Bundeswehri ülem läheb... umbkaitsesse
Bundeswehri kasarmute etteteatamata kontroll