Ühendriikides tappis 11-aastane poiss vanaema ja iseenda, illustreeriv foto

Ühendriikides tappis 11-aastane poiss vanaema ja iseenda

47
(Uuendatud 11:04 06.11.2018)
Ühendriikides lasi Arizonas elanud 11-aastane poiss maha vanaema ja seejärel iseenda. Esialgsetel andmetel vihastas poiss, kui tal paluti oma tuba koristada. Politsei andmetel kuulus relv vanaisale.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Maricopa maakonnašerifi eestkõneleja seersant Joaquin Enriquezi sõnul lasti 65-aastane Yvonne Woodard maha oma Litchfield Parkis asuvas kodus, kui ta vaatas parajasti koos abikaasaga televiisorit, vahendas Pealinn viitega BNS-le politsei teadet.

Igavene vaidlus relvakandmise õiguse üle >>

Vanaisa sõnul oli neil lapse üle täielik hooldusõigus. Vanavanemad olid lapsel palunud oma tuba koristada, kuid poiss oli sellest kogu päeva keeldunud.

Vanaisa jooksis pärast tulistamist poisile järele, kuid naasis siis, et oma naist aidata. Sel ajal lasi poiss ennast maha.

Massitulistamised Ameerika Ühendriikides toimuvad järjest sagedamini ja nõuavad järjest rohkem inimelusid. Aeg-ajalt toimuvad ka tragöödiaid, mille käigus lapsed tapavad oma eakaaslasi ja isegi sugulasi.

Floridas tulistas talvel alaealine koolilapsi. Viimastel andmetel sai 17 inimest surma ja 16 haavata. Politoloog Pavel Salin väljendas Sputniku raadiosaates veendumust, et see ei sunni USA relvalobiste oma seisukohtadest relvakandmise suhtes loobuma, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Mehhiko põhjaosas Monterreys avas koolipoiss möödnud aasta alguses klassikaaslaste pihta tule ning tappis kolm inimest, viis sai haavata. Kohalikus keskkoolis kaaslasi tulistanud poiss püüdis pärast veresauna endalt elu võtta, ütles tsiviilkaitseametnik Oscar Aboytes.

Jaapanis sooritatakse kõige vähem tulirelvakuritegusid maailmas, teatas Briti ringhäälingukompanii BBC 2017. aastal.

2014. aastal hukkus saareriigis tulirelvade läbi kuus inimest. USA-s oli see näitaja aga 33 599, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kertši koolirünnak >>

Jaapanis tuleb relvaloa jaoks läbida ühepäevane kursus, mis päädib kirjaliku eksami ning eksamiga lasketiirus, mille tabavusprotsent peab olema vähemalt 95 protsenti.

47
Tagid:
enesetapp, vanaema, tapmine, laps, tulistamine, politsei, USA