Euroopa Parlament keelab Lätit armastada

Euroopa Parlament keelab Lätit armastada

49
(Uuendatud 19:39 31.10.2018)
Tavaline patrioot on alati selgete eesmärkide ja lihtsate lahendustega. Euroopa Parlamendis tegutsesid juba ammu igasugused "Moskva käed" ja "Kremli jalad". Saadikud võtsid siiski vastu neofašistide ja neonatside-vastase resolutsiooni. Resolutsioonis mainitakse ka Lätit.

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Läti patrioodi töö on nii ohtlik kui ka raske. Kahjuks pole see sageli teistele nähtav. Ja kui ongi nähtav, siis tuleb seda mõnikord kahetseda. Sest igasugu mitmevektorilisi tarkpäid on hulgaliselt välja ilmunud.

EP saadik: kui Venemaa ja USA suhted paranevad, vahetab Läti kiiresti "jalatseid" >>

Nende pärast on ainus õige ja arusaadav tee selle harulise päikese poole, mille kiired täisnurga all igasse ilmakaarde levivad, hakanud nüüd käänuliseks muutuma ja kipub ummistuma pimedates ja ebamäärastes liberaalsete väärtuste labürintides.

Seetõttu eksivad paljud õigelt teelt. Hea, kui on selline selgus nagu näiteks Venemaaga. Sellega on kõik ühemõtteline ja arusaadav — kõik, mis seal head toimub, on halb. Kõik, mis on halb, on hea.

Ka Ameerikaga on kõik korras: seal on alati kõik hea, ameeriklased on meie sõbrad, alati kõikjal ja kõiges. Aga Euroopas on kõik segamini. Lips siia, taskurätik sinna. Pole mingit selgust. Muudkui kirjutavad ja jutustavad. Pea käib ringi.

Niipea kui tundub, et millestki hakkad juba aru saama, pannakse rangid kaela. Need tarkpead, kelle seas on ka Venemaa totalitarismi kaasajooksikuid, võtsid vastu resolutsiooni, milles nõudsid neofašistide ja neonatside tegevuse keelamist.

Eraldi märgiti selle vandi, tibla ja Kremli sõbra Mitrofanovi ässitusel ära Lätit ning 16. märtsi — SS-leegionäride mälestamise päeva, mis on igale normaalsele patrioodile püha.

Baltlaste suur unistus — igaühele vähemalt kolm vene orja >>

Räägitakse, et nüüd ootab paljusid organisatsioone, kuhu meie seltsimehed ja sõbrad kuuluvad, ees ümberkujundamine ja pikad lõunavaheajad. Mis saab mälestuspäevast ja rongkäigust, sellele ei taha mõeldagi.

Teie, seltsimehed eurooplased, tehke mingi kindel otsus. Kõigepealt annate rohelise tule ja soovite head teed Vene-vastasel magistraalil. Istume Vene-vastasse vormelisse, laseme paagi täis ja vajutame kõigest jõust gaasipedaalile.

Meie tunneme seda areeni paremini kui keegi teine. Me teame, kuidas Venemaad võimalikult valusalt torgata. Sellepärast ongi SS-i leegionärid ja sellepärast rongkäik.

Ja nüüd ei taha te enam meie autot tankida ega rehve pumbata. Vormel turtsub ja Kreml naerab. Miks te meile häbi teete? Kui lõputult seadusi vorpida, siis satuvad nad omavahel vastuollu, tekitavad segadust ja lähevad lõpuks umbsõlme. Edasi tulevad igasugused trombid ja ummistused ning muud surmavad tagajärjed.

Õige patrioodi eesmärgid on alati selged ja tema otsused lihtsad. Ei maksa teda segada. Muidu satub ta segadusse ja kaldub äärmustesse. Ta on haavatav, nagu laps, kellelt on lemmikmänguasi ära võetud.

Mida te, tõprad, ometi teete? Kas tahate kodumaa-armastuse ära keelata? Selle kannatame me kuidagi ära. Võibolla keelate ka Venemaa vihkamise?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

49
Tagid:
poliitika, patrioot, Waffen-SS, Kreml, Euroopa Parlament, USA, Venemaa, Läti
Samal teemal
Värise, Moskva: "Mõõga ja saha liit" koguneb Vilniuses
Euroopa Parlamendis kritiseeriti Läti rahvasaadiku sõnu Venemaa jagamise kohta
Läti seimis tehti ettepanek Venemaa tükeldada
EP saadik: kui Venemaa ja USA suhted paranevad, vahetab Läti kiiresti "jalatseid"
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega