Interpoli eksjuht, Hiina ühiskondliku julgeoleku aseminister Meng Hongwei

Pekingis kahtlustati Interpoli juhti altkäemaksu võtmises

29
(Uuendatud 13:18 08.10.2018)
Interpoli eksjuhti, Hiina ühiskondliku julgeoleku aseministrit Meng Hongweid kahtlustatakse altkäemaksu võtmises, teatati ametkonnast.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Ministeeriumi parteikomitee leidis üksmeelselt, et Mengi suhtes algatatud juurdlus on tema "isepäise tegevuse tagajärg, mille eest ta sai teenitud karistuse, vahendas RIA Novosti

Reinsalu soovitab Euroopa Prokuratuuri volitusi laiendada >>

Avalduses märgitakse ühtlasi, et see uurimine näitab Partei Keskkomitee otsustavust range parteilise distsipliini järgimise küsimustes ja võitlust korruptsiooniga. Rõhutatakse, et "seaduse ees ei ole kellelgi eeliseid ja igaüks, kes on seda rikkunud, saab rangelt karistatud."

Pühapäeval kinnitati Pekingist ametlikult, et Mengi kahtlustatakse seaduserikkumises ning riiklik järelvalvekomitee teostab tema suhtes juurdlust. Mõne tunni pärast teatati Interpolist, et ta on ametist tagasi astunud.

Läinud nädalal kirjutasid prantsuse meediaväljaanded uurimise alustamisest septrembri lõpul Hiinasse siirdunud Mengi kadumise asjus. Nagu ütles tema abikaasa, oli mees mõned päevad enne kadumist saatnud talle foto noaga. Naise arvates tahtis Interpoli endine president niiviisi teada anda, et ta on ohus.

Crace Meng lausus ka, et mees oli kirjutanud talle sõnumi "Oota mu helistamist", kuid pärast seda temaga ühendust ei saanud. Naine kutsus rahvusvahelist avalikkust appi abikaasa kadumise uurimiseks.

Логотип Интерпола
© AFP 2019 / ROSLAN RAHMAN
Interpoli praegune embleem võeti kasutusele 1950. aastal

Rahvusvaheline kriminaalpolitsei organisatsioon

Interpol (inglise keeles: International Criminal Police Organization, lühend ICPO), rohkem tuntud kui INTERPOL või Interpol on rahvusvaheline kriminaalpolitsei organisatsioon, mis aitab koostöös vähemalt 188 riigi politseiga tabada rahvusvaheliselt tagaotsitavaid isikuid. Interpol asutati 1923. aastal International Criminal Police Commission´i (ICPC) nime all. Oma praeguse nime sai organisatsioon 1956. aastal.

Süüria annab Interpolile ja UNESCO-le üle nimekirja riigist väljaviidud väärtustest >>

Interpoli peakorter asub Lyonis Prantsusmaal. See on liikmete arvult suuruselt teine rahvusvaheline organisatsioon ÜRO järel.

Esimesed sammud Interpoli asutamiseks tehti 1914. aastal, kuid organisatsioon asutati alles 1923. aastal Viinis. Asutajaliikmed olid Poola, Austria, Belgia, Hiina, Egiptus, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Itaalia, Rumeenia, Rootsi, Šveits ja Jugoslaavia. USA liitus Interpoliga 1923.

Pärast anšlussi 1938. aastal langes Interpol Natsi-Saksamaa kontrolli alla ja 1942. aastal kolis peakorter Berliini. Pärast II maailmasõda koliti peakorter Cloudi Pariisi lähedal ja 1989. aastal Lyoni.

Allikas: Vikipeedia

29
Tagid:
ühiskondlik, tagasiastumine, altkäemaks, korruptsioon, julgeolek, Interpol, Meng Hongwei, Peking, Hiina